Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: pse kavajsit e paragjykojne njeri tjetrin?? - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

 • 10 Faqe +
 • 1
 • 2
 • 3
 • E Fundit »
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

pse kavajsit e paragjykojne njeri tjetrin?? Vlerėso diskutimin: -----

#7 Anėtar jo nė linjė   ada 

 • Grupi: Vip
 • Postime: 26
 • Regjistruar mė : 21-prill 04
 • Reputacioni: 0
  titulli : Neutral
 • Dėrguar 06 maj 2004 - 01:24 MD

  shadow, mbi May 5 2004, 12:03 PM, ka thėnė:

  me te thene te drejten o ada e edisa une nuk e kam marre vesh asnjehere se pse vajzat e kavajes nuk dalin neper qytet se kuptoj ku e kan hallin tek prinderit apo eshte ajo qe i ngacmojne cunat rruges duhet edhe nje iniciative nga ana juaj te pakten mos dilni vetem po te pakten nje grup cunash dhe gocash dhe dilni te shikojne te tjeret dhe te mesojn.se problemi eshte se edhe ato pak goca qe dalin neper lokale i pergojojne dhe ca si thone gje qe mu mi ngren nervat se flasin pa baza.

  me thene te drejten jane pikerisht cunat ato qe pergojojn . me ka rene rasti mefol me nji cun e ne diskutim e siper ra fjala se pse njerezit fillojn e flasin po pane 1goc qe ben xhiro ne ver e kalon 2 here ne te njejten rruge . prgjigja e tij ishte se dalin per t prae gje qe me acaroi nga nervat per tu kunderven.
  e di qe per kavajsit qe jan jasht shqipris esht ndryshe ndersa per vajzat esht akoma me ndryshe .vajzat , (te pakten flas per veten time ) kur kthehen ne shqipri ndihen jasht zakonisht keq. kur kalon rruges cunat fillojn e hedhin fjal, gje qer nuk arrin dot ta durosh pastaj edhe paragjykimet e njerezve qe po te pane 2her me te njejtin cun thojn qe kjo esht e lidhur me ate etj etj , ma do menja qe kshu mendojn gati te gjith
  0

  #8 Anėtar jo nė linjė   Kasandra 

  • Grupi: Members
  • Postime: 13
  • Regjistruar mė : 30-prill 04
 • Reputacioni: 1
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 06 maj 2004 - 01:44 MD

  Edissa une Kavajsit i dija te moderuar. mos na thuaj qe shkruan nga qyteti!

  Fanatizmi duhet luftuar per tu shfarosur rrenjesisht!  P.S Vetem se venaliu ngordh per "emrin " tim, shkruajta ketu clap:) clap:)
  0

  #9 Anėtar jo nė linjė   Sweet_Kavajse1983 

  • Anetar i ri
  • Yll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 84
  • Regjistruar mė : 11-prill 04
 • Reputacioni: 5
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 06 maj 2004 - 01:48 MD

  ada, mbi May 6 2004, 12:24 PM, ka thėnė:

  shadow, mbi May 5 2004, 12:03 PM, ka thėnė:

  me te thene te drejten o ada e edisa une nuk e kam marre vesh asnjehere se pse vajzat e kavajes nuk dalin neper qytet se kuptoj ku e kan hallin tek prinderit apo eshte ajo qe i ngacmojne cunat rruges duhet edhe nje iniciative nga ana juaj te pakten mos dilni vetem po te pakten nje grup cunash dhe gocash dhe dilni te shikojne te tjeret dhe te mesojn.se problemi eshte se edhe ato pak goca qe dalin neper lokale i pergojojne dhe ca si thone gje qe mu mi ngren nervat se flasin pa baza.

  me thene te drejten jane pikerisht cunat ato qe pergojojn . me ka rene rasti mefol me nji cun e ne diskutim e siper ra fjala se pse njerezit fillojn e flasin po pane 1goc qe ben xhiro ne ver e kalon 2 here ne te njejten rruge . prgjigja e tij ishte se dalin per t prae gje qe me acaroi nga nervat per tu kunderven.
  e di qe per kavajsit qe jan jasht shqipris esht ndryshe ndersa per vajzat esht akoma me ndryshe .vajzat , (te pakten flas per veten time ) kur kthehen ne shqipri ndihen jasht zakonisht keq. kur kalon rruges cunat fillojn e hedhin fjal, gje qer nuk arrin dot ta durosh pastaj edhe paragjykimet e njerezve qe po te pane 2her me te njejtin cun thojn qe kjo esht e lidhur me ate etj etj , ma do menja qe kshu mendojn gati te gjith

  po ada ke shume drejt edhe une i her ne vit qe shkoj per vere ne kavaje eshte normale qe do dal se nuk rrihet gjith diten ne shpi se une iki oper pushime atje dhe nuk me rrihet ne shpi kur jam me pushime me ni vend. Kurse une kam nji shoqe atje ne kavaje dhe kur dilnim neve ajo me thonte gjithmon qe kur te kthehemi do marim rruge tjeter se po na pa ni nji thojn qe ka dal pre nesh. Edhe atje cunat jan shume injorat sepse nuk te len rehat te gjomajn nga mrapa te flasin dhoj dhoj budallalliqesh. Por une nuk e kuptoj pse sillesn ashtu sekur i flet njeriut ashtu ai nuk te pergjigjet se nuk i perlqen si sjellje. Ato po te kishin ni cik men mund tu sjillnin mo ndryshe me femrat dhe them qe do kishen mo shume resultat por ato rrin gjith diten rrugve dhe cdo goce qe del aty ne qender ato i flasin.
  0

  #10 Anėtar jo nė linjė   Sk_Besa 

  • Tifozi
  • Yll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 75
  • Regjistruar mė : 22-prill 04
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 13
  titulli: Good
 • Dėrguar 06 maj 2004 - 01:55 MD

  clap:) cheers


  Shume shpejt harroni qe edhe ne Tirone nuk del dot femra kur erresohet clap:)
  Kavaja ka qene gjithmone qytet i moderuar dhe me kulture por ka pyll pa derra? cheers
  Ato qe ju flasin ju rrugeve duke ju pergojuar jane shqiptaret e sotem tipike qe i gjen kudo.
  Individe te kufizuar ne sjellje sociale gje e ndikuar nga edukimi i tyre familjar. cheers
  0

  #11 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.943
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 06 maj 2004 - 02:49 MD

  ada, mbi May 6 2004, 01:24 PM, ka thėnė:

  kur kalon rruges cunat fillojn e hedhin fjal, gje qer nuk arrin dot ta durosh !!!!!!!!!

  Tani mos na mush menjen lal se vetem ne kavaje te hidhin noi kunj cunat . po ne itali lal , pasi te pakten keshtu e di qe ndodhesh ne itali , apo pe rtaljonet lejohet sepse jan talojn!!!!!!

  PS! mos me thuaj se nuk te ka ndodhur ke te ken hedhur noi kunj !!!!!!!!! , ta jap un me 100 firma qe eshte e vertet, sepse kunjat egzistojne si ne itali ashtu e ne shqiperi..... fight fight fight
  0

  #12 Anėtar jo nė linjė   ORSO 

  • dIsOrDeR
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 664
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
 • Reputacioni: 12
  titulli: Good
 • Dėrguar 06 maj 2004 - 04:52 MD

  Sweet po normale mi,shkon ti atje vesh e mbath per bukuri,e lezetshme po e po,si mendon qe sdo te gjujne,pastaj ty nqs nuk te pelqen jepi ēdo njeriu pazarin e vet,por me takt jo barbonshe se ca nuk pret pastaj.  Ia kalofshi mire te gjithe
  0

  #13 Anėtar jo nė linjė   edissa 

  • V.I.P
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 870
  • Regjistruar mė : 28-prill 04
 • Reputacioni: 16
  titulli: Good
 • Dėrguar 07 maj 2004 - 01:40 MD

  kavajoti, mbi May 4 2004, 06:55 PM, ka thėnė:

  edissa, mbi May 4 2004, 06:28 PM, ka thėnė:

  jemi dy vajza kavajse qe po shkruajme...edissa dhe ada dhe ju pershendesim...
  deshem te bisedonim pak per nje teme qe i irriton sidomos vajzat e kavajes...per sa i perket fanatizmit.
  po persa i perket asaj qe thone per qytetin tone...qe kavaja eshte qytet cowboy??...
  presim mendimet tuaja...bye

  pse ka fanatizem thoni ju????? sepse aty ku ka injorance ka fanatizem me kile , me tonelat .
  dhe aty ku fanatizmi eshte na maksimum degjenerimi eshte ne kup te qiellit!!!!!!!!

  jam shume dakord me ty lal...purtroppo eshte si thua ti...po ne cmund te bejme??? e di qe shpesh grindem me njerez pasi nuk me pranojne mendimet? se di pse...nuk me kuptojne, e as une ata.
  0

  #14 Anėtar jo nė linjė   edissa 

  • V.I.P
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 870
  • Regjistruar mė : 28-prill 04
 • Reputacioni: 16
  titulli: Good
 • Dėrguar 07 maj 2004 - 01:43 MD

  rakku, mbi May 5 2004, 03:38 AM, ka thėnė:

  Edissa

  Ket pyetjen tende se kuptova fare.
  Ka mundesi te qartesohesh me mire???

  po tallesh,...thashe pse kaq fanatizem te ekzagjeruar ne kavaje...jo i mbyllin e se dine qe ato qe mbyllen jane me keq se nje dite shperthejne...kurse per kowboy e di cfare do te thote?
  kavaja mbahet e eshte mbajtur me kohe si qytet me shume gay..me fal qe e thashe kshu po se kuptove
  0

  #15 Anėtar jo nė linjė   edissa 

  • V.I.P
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 870
  • Regjistruar mė : 28-prill 04
 • Reputacioni: 16
  titulli: Good
 • Dėrguar 07 maj 2004 - 01:46 MD

  venaliu, mbi May 5 2004, 08:17 AM, ka thėnė:

  ....mos jeni gje siameze??? Ada s'mund te vihet ne nje postacion tjeter komp. e keshtu flet me lirshem. Jo per ndonje gje por shtohet dhe numri i femrave pjesmarse (kasandra, edissa, sweet, diavola? dhe ....ada)

  ada ne te vertete komunikon nga nje kompiuter tjeter po ate mbremje ne u takuam rastesisht dhe u ulem te dyja per te shkruar kete diskutim.
  0

  #16 Anėtar jo nė linjė   edissa 

  • V.I.P
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 870
  • Regjistruar mė : 28-prill 04
 • Reputacioni: 16
  titulli: Good
 • Dėrguar 07 maj 2004 - 01:51 MD

  Kasandra, mbi May 6 2004, 01:44 PM, ka thėnė:

  Edissa une Kavajsit i dija te moderuar. mos na thuaj qe shkruan nga qyteti!

  Fanatizmi duhet luftuar per tu shfarosur rrenjesisht!  P.S Vetem se venaliu ngordh per "emrin " tim, shkruajta ketu cheers cheers

  po shkruaj nga qyteti biles nga italia po jam kavajse ne qytet desha te them.
  po lal duhet shfarosur po nuk eshte aq e lehte..kete po diskutonim
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  • 10 Faqe +
  • 1
  • 2
  • 3
  • E Fundit »
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim