Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Bashkia e Kavajes - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Bashkia e Kavajes INFORMACJONE Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

 • Veteran/e ne forum
 • Grupi: STAFI
 • Postime: 1.167
 • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 nėntor 2006 - 09:54 PD

  BASHKIA KAVAJE
  Kryetar Refik Rrugia

  ANTARET E KESHILLIT BASHKIAK
  1. Arben Ajdini
  2. Aqif Haveriku
  3. Azem Kola
  4. Bardha Bajaziti
  5. Bashkim Kazazi
  6. Betim Veliu
  7. Defrim Goma
  8. Diana Tabaku
  9. Durim Fasliu
  10. Enver Ferizi
  11. Eqerem Agushi
  12. Feim Kazazi
  13. Hysen Arkaxhiu
  14. Idriz Lika
  15. Islam Veliu
  16. Ismail Bizhuta
  17. Katerina Delhysa
  18. Mehmet Rrapi
  19. Muhamed Ēeka
  20. Naxhije Kraja
  21. Remzi Muhja
  22. Roland Ēaka (kryetar)
  23. Sofika Cara
  24. Skender Gjoci
  25. Shaqir Feimi
  26. Kujtim Koēiaj (sekretar)
  1

  #2 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

  • Veteran/e ne forum
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.167
  • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 nėntor 2006 - 09:55 PD

  Ndertesa e Bashkise (kavaje city)

  Shkarko Skedarin/ėt


  -1

  #3 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

  • Veteran/e ne forum
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.167
  • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 nėntor 2006 - 09:56 PD

  Stema Bashkise Kavaje

  Shkarko Skedarin/ėt

  • Allega file  LOGOK.JPG (110,63K)
   Numero di downloads: 5

  1

  #4 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

  • Veteran/e ne forum
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.167
  • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 nėntor 2006 - 09:58 PD

  Projekte te bashkise per infrastrukturen qe do te zbatohen ne 6mujorin e dyte 2006

  Ne projektet e Keshillit Bashkiak Kavaje per vitin 2006 ben pjese dhe riparimi i rrugeve te qytetit, qe do ta permirsonin me tej jeten e komunitetit. Per keto rruge jane gjetur fondet dhe per 4 prej tyre kane nisur punimet.

  Keto rruge jane:
  1. Rruga "Peshkopi i Arberise" (rruga e Ēetes), me gjatesi 556ml, fondi 9.400.000 leke
  2. Rruga "Eduard Lir" (rruga e Foses), me gjatesi 500ml, fondi 15.397.980 leke
  3. Rruga "Qazim Kariqi" (e SMT), me gjatesi 844ml, fondi 17.437.000leke
  4. Rruga Teferiē, me gjatesi 778ml, fondi 14.800.000leke
  5. Rruga e Arkaxhive(rruga kryetarit te bashkise), me gjatesi 225ml, fondi 5.855.000leke

  Krahas riparimit dhe asfaltimit te rrugeve te mesiperme, gjate ketij 6-mujori do te ndertohen dhe konstruktohen:
  1. Palester e re per shkollen e mesme "A. Moisiu", gjithashtu do te ristrukturohet palestra e vjeter e kesaj shkolle dhe nje ngritje kati me nje fond prej 21.500.000leke
  2. Palestra e shkolles 9-vjeēare "Rilindja" do te konstruktohet bashke me nje nyje sanitare me nje fond prej 9.400.000leke.

  Mesazhi u modifikua nga venaliu nė 02 nėntor 2006 - 09:59 PD

  1

  #5 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

  • Veteran/e ne forum
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.167
  • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 nėntor 2006 - 10:00 PD

  Buxheti i vitit 2006

  Shkarko Skedarin/ėt

  • Allega file  BUXH.JPG (275,14K)
   Numero di downloads: 20

  1

  #6 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

  • Veteran/e ne forum
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.167
  • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 nėntor 2006 - 10:21 PD

  Kontakte telefonike te nevojshem

  BASHKIA

  FINANCA (L.2) 42642
  KRYETARI (L.2) 42203
  N/KRYETARI 42121
  Z/ARSIMIT (L.3) 42710
  CENTRALI DEGA RENDIT (L.3) 42647
  CENTRALI HELMAS 42383
  CERDHJA NR.1 (L.6) 42082
  DEGA E MOBILIZIMIT (L.2) 42680
  DEGA E POSTES KAVAJE 46712
  DEGA E RENDIT, KRYETARI 43372
  DEGA SIG. KUJDESI SHENDET 44257
  DEGA THESARIT (L.4) 44910
  DREJTORIA ARSIMIT (L.3) 42699
  DREJTORIA BUJQESISE (L.5) 42102
  DREJTORIA PYJORJA (L.1) 42707
  DREJTORIA SHENDETIT PUBLIK 42729
  DREJTORIA SHENDETIT PUBLIK 46315
  DREJTORIA THESARIT (L.4) 42645
  ELEKTRIKU, DREJTORI (L.2) 42865
  GJ/CIVILE BASHKIA (L.2) 42802
  GJYKATA, KRYETARI (L.4) 42653
  GJYKATA (L.4) 45076
  GJYKATA (L.4) 45077
  GJYKATA KAVAJE 45075
  INSIG 42849
  1

  #7 Anėtar jo nė linjė   venaliu1 

  • Veteran/e ne forum
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.167
  • Regjistruar mė : 15-prill 04
 • Reputacioni: 64
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 06 nėntor 2006 - 12:59 MD

  PRIORITETET E BASHKISE PER VITIN 2007

  Sherbimet, sasia dhe cilesia e tyre, jane fusha me e ndjeshme, ku qytetaret prezantohen ēdo dite me qeverisjen vendore. Shpesh here degjojme qytetaret qe te ankohen per ēeshtjen e pastrimit te qytetit, per vonesen ne heqjen e hedhurinave, per gjelberimin dh elulushtet e pamjaftueshme, per rrugica te paasfaltuara, etj.
  Natyrisht kerkesat e qytetareve jane legjitime dhe Bashkia eshte perpjekur te rrise ēdo vit fondet per te permiresuar gjithnje e me mire jeten e komunitetit. Nje gje e tille eshte patur parasysh edhe ne buxhetin vendor te vitit 2007, ku jane planifikuar rritja e numrit dhe e cilesise se sherbimeve ndaj qytetareve ne keto fusha:
  -ne fushen e pastrimit
  -ne fushen e gjelberimit
  -ne fushen e mirembajtjes se varrezave dh edekorit te qytetit
  -ne fushen e trasportit
  -ne fushen e ujesjelles-kanalizimeve
  -sherbime te tjera ne arsim, sporte, etj.

  PASTRIMI I QYTETIT
  Edhe per vitin 2007 sektori i pastrimit do te ushtroje veprimtarine e vet m esipermarrje private. Cilesia e sherbimit do te rritet duke pastruar te gjitha rruget e asfaltuara dhe duke hequr te gjitha mbeturinat ne 970ha territor te Bashkise.
  Per te rritur cilesine e sherbimit te pastrimit, ndonese kete vit jane blere 50 kazane per grumbullimin e hedhurinave me nje vlere prej 1.500.000 leke, ato kane qene te pamjaftueshem. Keshtu qe e dhe per vitin 2007 jane planifikuar blerja e 50 kazaneve te tjere, duke rritur numrin e tyre ne tere territorin e Bashkise, duke hequr pikat e grumbullimit prej betoni te plehrave.
  Gjithashtu per vitin 2007 do te rritet 10% siperfaqa e pastrimit per lagjet e qytetit si dhe eshte shtuar 40% sasia e ujit duke e permiresuar me shume kete ze te sherbimit per qytetaret.

  GJELBERIMI I QYTETIT
  Per vitin 2007 do te zhvillohet tenderimi i ri, keshtu qe do te merren masa per te rritur siperfaqet e gjelberuara duke shtuar pemet dekorative dhe duke vendosur stola te rinj.
  Meqenese kete vit po asfaltohen nje numer i konsiderueshem rrugesh, per vitin 2007 do te investohet per gjelberimin e rrugeve qe do te kene trotuare, duke bere edhe ndriēimin e tyre.
  Gjate vitit 2007 nje prioritet i rendesishem do te jete ndertimi i trotuareve ne rruget ku nuk ka probleme me infrastrukturen duke permiresuar ne menyre te ndjeshme cilesine e tyre.
  Per vitin e ardheshem eshte menduar te nderhyhet ne sinjaletiken e qytetit, ku ne bashkpunim me Policine e Qarkullimit Rrugor do te vendoset per llojin e tabelave, vendodhjen e tyre per te bere me te lehte qarkullimin e mjeteve dhe te qytetareve.

  Kostandin FILJA
  Drejtor i Drejtorise se Sherbimeve

  1

  #8 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

  • venali kavaje
  • Grupi: Admin
  • Postime: 6.664
  • Regjistruar mė : 12-prill 04
  • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
  • Location:Republika Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 13 mars 2007 - 02:16 MD

  KRYETARI I BASHKISE KAVAJE

  Allega file  rrugia.JPG (20,65K)
  Numero di downloads: 5

  Emri Refik
  Mbiemri RRUGEJA
  Datėlindja 07.09.1959

  Adresa : Bashkia Kavajė

  Tel : 0554 2203

  Fax :

  Email :


  Arsimimi dhe kualifikimi

  Ka pėrfunduar studimet nė Fakultetin e Histori - Filologjisė nė Universitetin e Tiranės nė vitin 1980. Eshtė kualifikuar nė seminare dhe workshope brenda dhe jashtė vendit pėr menaxhimin e institucioneve publike dhe private.

  Eksperienca nė punė

  Nė periudhėn 1982-1984 ka punuar si pėrkthyes nė H/C e Komanit. Nga shtatori 1984 deri nė vitin 1992 ka punuar si mėsues nė shkollat e mesme nė Rrogozhinė dhe Kavajė. Nga shtatori 1992 deri nė shtator 1997 ka punuar si Drejtor nė Drejtorinė Arsimore. Nga viti 1998 deri nė tetor 2003, kur u zgjodh kryetar bashkie, ka punuar si Drejtor ne International Language Center nė Kavajė.

  Gjuhėt e huaja

  Anglisht dhe Italisht


  -------------------------------
  p.s.
  Fax : .......(jo?!!!!!!)

  Email : ....(jo?!!!!!!)
  -------------------------------
  1

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim