Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Cfare Sistemi Operativ Perdorni! - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

 • 6 Faqe +
 • « I Pari
 • 4
 • 5
 • 6
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Cfare Sistemi Operativ Perdorni! Cfare sistemi operativ perdorni!!! Vlerėso diskutimin: -----

Sondazh: Cfare sistemi operativ perdorni me shpesh !!! (22 utente(i) votanti)

Cfare sistemi operativ perdorni me shpesh !!!

 1. 1) : Windows (19 voti [86.36%])

  Percentuale di voti: 86.36%

 2. 2): Linux (3 voti [13.64%])

  Percentuale di voti: 13.64%

 3. 3): Tjeter (0 voti [0.00%])

  Percentuale di voti: 0.00%

Voto Vizitorėt nuk mund tė votojnė

#51 Anėtar jo nė linjė   gazmend 

 • Grupi: Vip
 • Postime: 6
 • Regjistruar mė : 06-nėntor 07
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 2
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 29 prill 2012 - 05:45 MD

  Windows 2008 Server si PDC (Primary Domain Controller ) dhe Linux Nas per backup dhe sinkronizim automatik te dokumenteve te klienteve ne nje rrjet te perbere me me shume se 100 kompjutera .
  Ky rrjet eshte mix Windows Xp dhe Windows 7 qe logon -jne ne Local Domain .
  Per perdorim personal perdor BackTrack linux R2 revolution te pasuruar si server full option ne sherbimet Apache Web Server , Samba Server , Cups Server , Webmin , Php myadmin ,mysql , dhe Tomcat 5 .

  Mesazhi u modifikua nga gazmend nė 29 prill 2012 - 06:13 MD

  1

  #52 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 qershor 2012 - 05:52 MD

  Visualizza messaggiogazmend, mbi 29 prill 2012 - 05:45 MD, ka thėnė:

  Windows 2008 Server si PDC (Primary Domain Controller ) dhe Linux Nas per backup dhe sinkronizim automatik te dokumenteve te klienteve ne nje rrjet te perbere me me shume se 100 kompjutera .
  Ky rrjet eshte mix Windows Xp dhe Windows 7 qe logon -jne ne Local Domain .
  Per perdorim personal perdor BackTrack linux R2 revolution te pasuruar si server full option ne sherbimet Apache Web Server , Samba Server , Cups Server , Webmin , Php myadmin ,mysql , dhe Tomcat 5 .


  Tashi me duket si ambient pune nese nuk gaboj, apo jo.Po ne shpi per perdorim personal??
  0

  #53 Anėtar jo nė linjė   gazmend 

  • Grupi: Vip
  • Postime: 6
  • Regjistruar mė : 06-nėntor 07
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 2
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 02 korrik 2012 - 01:10 MD

  Visualizza messaggiokavajoti, mbi 04 qershor 2012 - 05:52 MD, ka thėnė:

  Tashi me duket si ambient pune nese nuk gaboj, apo jo.Po ne shpi per perdorim personal??


  Windows XP SP3 dhe Windows 2008 server ( kete te fundit per te eksperimentuar ).
  Variantin Back Track Linux R2 revolution qe permenda me siper e kam pasuruar dhe rimasterizuar ne version Live per
  perdorim personal .
  1

  #54 Anėtar jo nė linjė   Phantom 

  • Anetar i ri
  • Yll i vogėl
  • Grupi: Kavaja
  • Postime: 88
  • Regjistruar mė : 30-qershor 12
  • Interests:Si cdo shqiptar interes te madh per Thashethemet. :p
  • Location:Atje ku policia thote: Ju rujt Zoti.
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 94
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 03 korrik 2012 - 05:48 MD

  Per perdorim personal me teper Linux sesa windows 7.
  1

  #55 Anėtar jo nė linjė   Ariel 

  • shqiptar 24 karat
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 3.397
  • Regjistruar mė : 21-qershor 05
  • Location:Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.347
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 03 korrik 2012 - 06:05 MD

  Visualizza messaggioPhantom, mbi 03 korrik 2012 - 05:48 MD, ka thėnė:

  Per perdorim personal me teper Linux sesa windows 7.

  Ca Linux?
  1

  #56 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 03 korrik 2012 - 09:36 MD

  Visualizza messaggioPhantom, mbi 03 korrik 2012 - 05:48 MD, ka thėnė:

  Per perdorim personal me teper Linux sesa windows 7.

  Vertet ca distro?? ipashprese!!
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  • 6 Faqe +
  • « I Pari
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim