Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Gjimnazet seks para moshės 17 vjeēare - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

 • 5 Faqe +
 • 1
 • 2
 • 3
 • E Fundit »

Gjimnazet seks para moshės 17 vjeēare Nė festat e tė rinjve kryhen orgji, tė merren masa Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   ultimo 

 • Zotni Ēun
 • Grupi: STAFI
 • Postime: 1.352
 • Regjistruar mė : 19-shtator 05
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 86
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 dhjetor 2007 - 10:13 PD

  Parlamenti Rinor publikon raportin e sondazhit tė kryer nė 12 gjimnazet e Tiranės

  Nė festat e tė rinjve kryhen orgji, tė merren masa

  Parlamenti Rinor publikoi pėrpara Ministrisė sė Shėndetėsisė rezultatet e njė sondazhi tė kryer kohėt e fundit nė 500 gjimnazistė tė 12 shkollave mė tė rėndėsishme tė Tiranės. Sipas kėtij sondazhi rezulton se tė rinjtė e fillojnė jetėn seksuale shumė herėt duke filluar qė nga mosha 14 vjeē dhe pjesa mė e madhe nė moshėn 15 vjeē. Sipas kreut tė Parlamentit Rinor, Julinda Gjika tė rinjtė e sotėm ndodhen mes presionit tė mentalitetit tė vjetėr, frikės nga gjykimi i prindėrve tė tyre dhe pavarėsisht kėsaj jeta seksuale pėr ta ka filluar. Ndėrsa prindėrit nuk dinė asgjė mbi jetėn seksuale tė fėmijėve tė tyre, ata janė tepėr tė ekspozuar ndaj infeksioneve seksualisht tė transmetueshme, tė cilat kanė pasoja deri vdekjeprurėse.

  Deklarata

  “Ne i gjykojmė si tė dėmshme marrėdhėniet seksuale nė moshėn 18 vjeē, por faktet tregojnė se ky ėshtė njė fenomen qė nuk duhet mohuar. Tė rinjtė kryejnė marrėdhėnie nėn 18 vjeē dhe tashmė ky ėshtė njė fakt. Problemi imediat ėshtė mbrojtja e tyre nga HIV-SIDA. Ne nuk mund tė mbyllim sytė pėrpara realitetit dhe t’i dėnojmė ata me vdekje”, u shpreh Gjika. Mė pas ajo vijoi fjalimin e saj “Ne nuk duhet t’i diskriminojmė dhe t’i pėrjashtojmė tė rinjtė pėr shkak tė zgjedhjeve apo vendimeve tė tyre, por duhet t’i ndihmojmė tė kujdesen pėr shėndetin e tyre. Prindėrit duhet ta kuptojnė situatėn dhe tė pėrpiqen tė ruajnė jetėn e fėmijėve tė tyre. Fshehja e problemit dhe mohimi i sė vėrtetės i ēon tė rinjtė drejt rrezikut. Vėrtet marrėdhėniet seksuale nėn 18 vjeē janė tė gabuara, por tė rinjtė nuk meritojnė tė ndėshkohen me vdekje”.

  Kėrkesa

  Nė situatėn e krijuar Parlamenti Rinor i kėrkoi Ministrisė sė Shėndetėsisė pėrgatitjen e njė fondi rezervė pėr pajisjen me kondom falas tė tė gjitha gjimnazeve tė vendit, bashkėpunim pėr ndėrgjegjėsimin e tė rinjve dhe sensibilizimin e opinionit pėr rrezikun e marrėdhėnieve seksuale tė pambrojtura, rrezikun e SIDA-s dhe mėnyrat e transmetimit tė saj. “Motoja jonė ėshtė JETO! prandaj ne i kėrkojmė Ministrisė sė Shėndetėsisė, pikėrisht sot nė ditėn ndėrkombėtare kundėr SIDA-s, qė tė caktojė njė fond rezervė pėr tė pajisur me kondom tė gjitha gjimnazet shqiptare nė mėnyrė qė tė mbroj jetėn e tė rinjve; nė mėnyrė qė tė parandaloj pėrhapjen e HIV-it; nė mėnyrė qė tė rinjtė tė jetojnė”, tha Gjika.

  Sondazh i zhvilluar nga qendra FORIS nė periudhėn tetor-nėntor 2007. U anketuan 500 tė rinj nga 12 gjimnazet mė tė mėdha tė Tiranės, tė moshave 16 – 19 vjeē. Nga rezultatet e pyetėsorit dhe tė Fokus Grupeve rezulton se:

  Vihet re njė rėnie e vlerėsimit tė virgjėrisė nga ana e femrave:

  · Rreth 68% e femrave shprehen se do tė preferonin tė qėndronin tė virgjėra deri nė moshėn 18 vjeē, por mund tė kryenin marrėdhėnie edhe mė herėt nėse do tė gjenin partnerin e duhur.

  Njė pjesė e konsiderueshme e meshkujve trashėgon njė mentalitet konservator:

  · Rreth 82% e meshkujve deklarojnė se do tė preferonin qė tė martoheshin me njė femėr tė virgjėr.

  · 75% e femrave kryejnė pėr herė tė parė marrėdhėnie seksuale nė moshėn 15 deri nė 16 vjeē.

  · 52% e meshkujve kryejnė pėr herė tė parė marrėdhėnie seksuale nė moshėn 17 deri nė 18 vjeē.

  · Vetėm 7% deklaron se ka informacion qė kryhet seks edhe nė ambientet e shkollės. Nė kėto raste ambientet janė banjo dhe klasat.

  · Rreth 63% shprehen se mbas festave/ballove tė ndryshme tė rinjtė kryejnė marrėdhėnie seksuale. Nė kėto raste vendet mė tė shpeshta janė: nė motel ose nė makinė.

  · 87% e atyre qė deklarojnė se kanė kryer marrėdhėnie seksuale, pranojnė se kanė kryer marrėdhėnie gjatė ekskursioneve shkollore.

  · 99% e tyre pohuan se nė kėto festa kryet seks nė grup (orgji)

  · 99% e tyre pohuan se nė kėto festa nuk pėrdoret prezervativ.

  54% e tė anketuarve shprehen se nė shkollėn e tyre njohin tė rinj qė janė homoseksual (gay, lesbike)
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   jola@embel 

  • Kavajs puro!!!
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Inactive
  • Postime: 405
  • Regjistruar mė : 20-shtator 07
  • Location:italy
  • Gender:Female
 • Reputacioni: 20
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 dhjetor 2007 - 12:44 MD

  cfare behet keshtu ......mire qe kryejne mardhenie ne ate moshe po as nuk perdorin masa mbrojtese.........
  dhe ne ekskurion pale,,,,,,,,,
  cheers
  0

  #3 Anėtar jo nė linjė   jola@embel 

  • Kavajs puro!!!
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Inactive
  • Postime: 405
  • Regjistruar mė : 20-shtator 07
  • Location:italy
  • Gender:Female
 • Reputacioni: 20
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 dhjetor 2007 - 09:00 MD

  pi raki e bej femi ..kjo gjendje nuk eshte vetem ne shqiperi....por gjithsesi pe keto vajza me vjen me te vertete keq sepse nuk mendojne gjate per jeten e tyre.......kur te mendojne do jete vone
  ne shqiperi eshte fillimi dhe drakula nuk eshte zhduk akoma sa per vendet e tjera drakula ka shekuj qe eshte zhduk
  0

  #4 Anėtar jo nė linjė   pi_raki_bej_femi 

  • Anetar super
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Members
  • Postime: 110
  • Regjistruar mė : 08-nėntor 07
 • Reputacioni: 4
  titulli: Neutral
 •   Dėrguar 04 dhjetor 2007 - 09:11 MD

  un der me sot nuk kam par vampira hide ne shqiperi, keshtu qe eshte zhdukur se zben drakula!!!!
  dhe ato pak vajza qe jan te virgjera ose jan shume te vogela ose jan fshehur aq mire sa nuk i gjen dot jo drakula por kushdo qofte!!!!!!!!
  megjithate ke te drejt,dhe mua me vjen keq per vajzat qe kan raporte seksuale puth;) ne keto mosha,pa marr masat e duhura dhe pa marr parashysh semundjet qe mund te marrin mirseerdhe ...pa menduar dhe shume gjera te tjera cheers

  Mesazhi u modifikua nga pi_raki_bej_femi nė 04 dhjetor 2007 - 09:15 MD

  0

  #5 Anėtar jo nė linjė   jola@embel 

  • Kavajs puro!!!
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Inactive
  • Postime: 405
  • Regjistruar mė : 20-shtator 07
  • Location:italy
  • Gender:Female
 • Reputacioni: 20
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 dhjetor 2007 - 11:06 MD

  cfare ti them o cheers se televizion plasi duke folur,,,,e kete dite vetem po nuk deshe mos me kuptuar .......

  THJESHTE KETO VAJZA JANE TE VOGLA dHE NUK ARRIJNE TA KUPTOJNE SE CFARE PO BEJNE OSE NUK DUAN TA KUPTOJNE............
  0

  #6 Anėtar jo nė linjė   ultimo 

  • Zotni Ēun
  • Grupi: STAFI
  • Postime: 1.352
  • Regjistruar mė : 19-shtator 05
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 86
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 dhjetor 2007 - 12:40 MD

  eshte me te vertete per te ardhur keq qe kjo gjendje ka filluar te pushtoje edhe shqiperine...
  keta te rinj qe i pershtaten vetem nefsit nuk i marrin parasyshe pasojat qe vetem "vrasin"...
  0

  #7 Anėtar jo nė linjė   bizi 

  • Antirezistenca
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 1.030
  • Regjistruar mė : 14-prill 04
 • Reputacioni: 33
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 dhjetor 2007 - 05:09 MD

  e di e di duhet me shku ke nejnji nga kto festat.

  te kuptohemi per t'i shpjeguar rinise per rrugen e ekeqe qe po ndjet po per gje tjeter.
  0

  #8 Anėtar jo nė linjė   Fadeto 

  • Anetar i flakte
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 244
  • Regjistruar mė : 15-nėntor 05
 • Reputacioni: 7
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 05 dhjetor 2007 - 05:29 MD

  Eshte me te vertete shqetesuese se si keto vajza arrijn dhe e ulin kaq shum veten e tyre.Po nuk eshte vetem faji tyre sepse te vogla jane dhe i merr koka er shpejt ketu kan pak faj prinderit qe nuk i kontrollojn me fare dhe i kane dhen ca si teper liri.Dhe per mendimin tim faj kane televizionet,sidomos kjo 2ATV jone ketu qe mos e boft piken e hajrit qe i fut qe ne 11 te nates filma porno dhe vajza lesbike(qe ketu hyn prap kontrolli prinderor qe i ka dhen kushte te kene televizor personal) dhe te kenaqen ty pa gjith naten filma Pornografike.
  0

  #9 Anėtar jo nė linjė   bizi 

  • Antirezistenca
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 1.030
  • Regjistruar mė : 14-prill 04
 • Reputacioni: 33
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 dhjetor 2007 - 05:54 MD

  Visualizza messaggiojola@embel, mbi Dec 5 2007, 17:19 PM, ka thėnė:

  ahahah http://www.kavajaonl...tyle_emoticons/default/36_1_13.gif po mos harro se ke shume gjera per ti shpieguar rinise,,,,,dhe per masat mbrojtese.....

  patjeter, ajo eshte themelore, eshte gjeja e pare qe behet ok: siguria mbi te gjitha
  0

  #10 Anėtar jo nė linjė   bizi 

  • Antirezistenca
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 1.030
  • Regjistruar mė : 14-prill 04
 • Reputacioni: 33
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 dhjetor 2007 - 05:57 MD

  Visualizza messaggioFadeto, mbi Dec 5 2007, 17:29 PM, ka thėnė:

  Eshte me te vertete shqetesuese se si keto vajza arrijn dhe e ulin kaq shum veten e tyre.Po nuk eshte vetem faji tyre sepse te vogla jane dhe i merr koka er shpejt ketu kan pak faj prinderit qe nuk i kontrollojn me fare dhe i kane dhen ca si teper liri.Dhe per mendimin tim faj kane televizionet,sidomos kjo 2ATV jone ketu qe mos e boft piken e hajrit qe i fut qe ne 11 te nates filma porno dhe vajza lesbike(qe ketu hyn prap kontrolli prinderor qe i ka dhen kushte te kene televizor personal) dhe te kenaqen ty pa gjith naten filma Pornografike.

  sa i shqetsuar qe dukesh por ajo qe me beri pershtypje eshte eshte informacioni qe ke mbi oraret dhe llojet e materialeve filmike qe transmetohen, mire qe s'postove dhe nej foto per t'ia bere me te qarte forumistave per cfare po flisje.
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  • 5 Faqe +
  • 1
  • 2
  • 3
  • E Fundit »


  Pėrgjigje e Shpejtė