Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: ADSL NE KAVAJE - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

 • 5 Faqe +
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • E Fundit »
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

ADSL NE KAVAJE Vlerėso diskutimin: -----

#11 Anėtar jo nė linjė   besi_al55 

 • Antirezistenca
 • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
 • Grupi: Members
 • Postime: 211
 • Regjistruar mė : 17-nėntor 05
 • Reputacioni: 9
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 01 mars 2006 - 09:48 PD

  nervat:sadik Ne kj interneti eshte gogol.Florxhi mund ta dij me shume se une qe aktualisht kam zene vendin e tij,dhe kavajoti qe ka qelluar shume raste qe ka ardhur ne net kafe dhe ka pare qe nuk ka pas njeri tjeter pervec tij edhe une,pastaj edhe cmimet nuk jane dhe aq shume te konsiderueshme,leri pastaj lloqet e kavajes,duke te thene lloj-lloj budalliqesh ke hy ne chat,po sheh porno e tjera me rradhe...Un kam bere 4 vjet gjimnaz informatik kam bo vetem ne vit te 3-4 jo se do praktikonim ne pc po me te shkrujtme ne fletore.Ket vit mendoj se ka ndryshu ne laboratorin e informatikes kan ardhur 16 pc te reja dhe mendoj se do arrihet nje fare pune...
  0

  #12 Anėtar jo nė linjė   007007 

  • Anetar i ri
  • Yll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 48
  • Regjistruar mė : 30-maj 05
 • Reputacioni: 0
  titulli : Neutral
 • Dėrguar 01 mars 2006 - 10:29 PD

  lal problemi qendron tek personat qe japin kurse interneti.un kam hapur net kafen e pare ne kj tek shkolla tre deshmoret dhe te gjith ata qe vinin kishin bere kurse ku kishin paguar 60000 leke ne muaj dhe me shume ku kishin marre dipllome dhe ne momentin e pare qe uleshin nuk dinin te shkruanin adresen baze www..................com sepse kishin mesuar vetem si te shkruanin ne word exel etj dhe te duhej ti mesoje si te navigonin.problemi besoj se nuk qendron tek cmimet sepse po te shikosh i ke kom plot me te rinj qe luajn loje luftrash.do te ishte dicka e bukur sikur te ishte shkolla qe ti stimulonte nxenesit qe te kerkonin literatur nepermjet internetit.ps;presori do te ishte mire qe ti rekomandonte nxenesve qe per kete ose ate shkrimtar me duhen te dhenat te cilat mund ti gjeni ne internet .vetem se cdo nxenesi duhet ti jape nje personazh te ndryshem nga tjeteri sepse ja kan marr doren dhe kopjojne.e mira e kesaj gjeje eshte se nxenesi duke kerkuar per ate qe i duhet per mesimin mund ti terheqin vemendjen dhe gjerat e tjera qe do te shikoje aty nervat:sadik
  0

  #13 Anėtar jo nė linjė   bizi 

  • Antirezistenca
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 1.030
  • Regjistruar mė : 14-prill 04
 • Reputacioni: 33
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 01 mars 2006 - 10:35 PD

  sapo t'i thote qe gjejne dhe porno ne internet plako ti mendon se pastaj nxenesit do futen te kerkojne literature,fjala vjen apo ndonje gje tjeter me edukative, apo porno???
  Pastaj dhe detyrat me kerkim neper internet jepen posi, po kur secili e ka mundesine, pra e ka nje internet ose te pakten nje pc ne shtepi, dhe t'a pretendosh nej gje te tille per kavajen me duket ca si utopi per momentin.

  Mesazhi u modifikua nga bizi nė 01 mars 2006 - 10:37 PD

  0

  #14 Anėtar jo nė linjė   007007 

  • Anetar i ri
  • Yll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 48
  • Regjistruar mė : 30-maj 05
 • Reputacioni: 0
  titulli : Neutral
 • Dėrguar 01 mars 2006 - 10:57 PD

   bizi, mbi Mar 1 2006, 12:35 PM, ka thėnė:

  sapo t'i thote qe gjejne dhe porno ne internet plako ti mendon se pastaj nxenesit do futen te kerkojne literature,fjala vjen apo ndonje gje tjeter me edukative, apo porno???
  Pastaj dhe detyrat me kerkim neper internet jepen posi, po kur secili e ka mundesine, pra e ka nje internet ose te pakten nje pc ne shtepi, dhe t'a pretendosh nej gje te tille per kavajen me duket ca si utopi per momentin.

  lal un nuk e di je ketej apo andej por e shikoj qe nxenesit e shkolles pothuajse cdo dite hyjne ne kompjuter per loj luftrash ne kafe po e po dhe ne tel vec kur i sheh duke fol dhe cigare pijne gjithashtu.dmth leke kane por ndoshta ju kan lodh trute prinderve dhe skan mo fuqi me i kerku llogari ky esht muhabet tjeter.pastaj dhe te marum fare te jen nuk i han me shume se 20 min per ta gjetur dhe printuar ate qe te duhet per shkollen.pastaj ne internet cafe ka dhe nje puntor qe pak a shume e di se si kerkohet dicka ne qofte se nxenesi nuk di asgjo per internetin.por me sa di un ata marrin leksjone interneti ne shkolle
  0

  #15 Anėtar jo nė linjė   KONTI 

  • KAVALJON
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Zv.Admin
  • Postime: 1.212
  • Regjistruar mė : 03-qershor 04
  • Interests:Zoti nuk e ndryshon gjendjen e nje populli , deri sa ata te ndryshojne veten e tyre ....
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 76
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 01 mars 2006 - 11:03 PD

   florxhi, mbi Feb 28 2006, 15:32 PM, ka thėnė:

  Pse nuk preferohet shume interneti ne kavaje, nga fakti se me te shumtet e anetarve jetojne jasht.
  Per arsye ekonomike?
  Sepse se njohin dhe i ngjan si gogol perdorimi i pc ne heren e pare?
  Sepse nuk kane deshire?
  Jepni mendimet tuaja?
  Komplimente per temen floro!

  Interneti ne kavaje ka lidhje me injorancen ( fatkeqesisht ) . Nuk eshte problemi tek gjendja ekonomike , problemi qendron ne zhvillimin kulturore ne teresi si qytet . Nga statistikat e zyres se tatim taksave kavaja ka 258 kafene te licensuara dhe normalish te mbushura plot me njerez .( nqs do benit nje biznes , kafeneja do ishte biznesi me i sigurte ne kavaje)

  Para tre muajve albtelekomi , beri te mundur shermimin ADSL , dhe kur u interesova tek telekomi me thane qe kavajes nuk ja kane dhene ADSL-n sepse......... sipas statistikave te albtelekom kavaja ishte nder qytetet e fundit persa i perket perdorimit te internetit nga popullata . Me cuditi fakti kur me thane qe nga qytetet qe kane perfituar sherbimin ADSL nder te parat ishte Pogradeci , u cudita duke e menduar se pogradeci si nga harta gjogjrafike si nga popullsia eshte sa gjysma e kavajes , por kur ballafaqova zhvillimin kulturore thash me vete "pogradeci e meriton".

  Biznesi iternet kafe ne kavaje i falimentuar.

  Ne vitin 2000 nje shok i imi , beri per here te pare ne kavaje iternet kafe , investimi 8000 euro , pas nje vit pune vjen falimentimi , bilanci i fitimit vetem parate e qerase se dyqanit .
  Tani jane dy internet kafe ne kavaje dhe punojne pothuajse vetem me lojera te lidhura ne rrjet LAN (klientela eshte 18 deri 30 vjec me vrave te vrava)

  Kam gjetur nje oferte iterneti me antene , 100 euro ne muaj me 8 porta shperndarese ,dhe i bie 12.5 euro per person, por ne lagjen time nuk arrij te gjej dhe tre lidhje te tjera qe te na bie nga 25 euro ne muaj , dhe jo per 8 lidhjje qe nuk behet fjale .

  Nga nje premtim elektoral ne kavaje Berisha ka thene qe fundi i vitit 2006 shkollat e mesme ti gjej te lidhura me sherbimin internet . Shpresojm qe te behet nje gje e till , ndoshta keshtu rinia e kavajes so fitoje me shume njohuri per kompiuterin&virtualitetin.
  0

  #16 Anėtar jo nė linjė   besi_al55 

  • Antirezistenca
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Members
  • Postime: 211
  • Regjistruar mė : 17-nėntor 05
 • Reputacioni: 9
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 01 mars 2006 - 11:06 PD

   7007, mbi Mar 1 2006, 09:29 AM, ka thėnė:

  lal problemi qendron tek personat qe japin kurse interneti.un kam hapur net kafen e pare ne kj tek shkolla tre deshmoret dhe te gjith ata qe vinin kishin bere kurse ku kishin paguar 60000 leke ne muaj dhe me shume ku kishin marre dipllome dhe ne momentin e pare qe uleshin nuk dinin te shkruanin adresen baze www..................com sepse kishin mesuar vetem si te shkruanin ne word exel etj dhe te duhej ti mesoje si te navigonin.problemi besoj se nuk qendron tek cmimet sepse po te shikosh i ke kom plot me te rinj qe luajn loje luftrash.do te ishte dicka e bukur sikur te ishte shkolla qe ti stimulonte nxenesit qe te kerkonin literatur nepermjet internetit.ps;presori do te ishte mire qe ti rekomandonte nxenesve qe per kete ose ate shkrimtar me duhen te dhenat te cilat mund ti gjeni ne internet .vetem se cdo nxenesi duhet ti jape nje personazh te ndryshem nga tjeteri sepse ja kan marr doren dhe kopjojne.e mira e kesaj gjeje eshte se nxenesi duke kerkuar per ate qe i duhet per mesimin mund ti terheqin vemendjen dhe gjerat e tjera qe do te shikoje aty nervat:sadik

  Te gjith ata qe bejne kurse word exel te mesojne asgje tjeter.me sa di un ktu ne kj nuk ka nai nji qe jep kurs interneti.po ajo loja e ka pagesen 100 kurse te hysh ne explore eshte 200.ai vjen e thot kur te maroj 15 min me lajmero e 15min kushton vetem 25 leke.kto jane ato te rinjte qe mbushin pc plot.e sa per kerkimet ka qe vijne,por kerkimet i bejne me ndihmen tone...
  p.s nuk mendoj se interneti do arrije ndonjehere ne shkollen tone,dhe po erdhi do jete shum larg
  0

  #17 Anėtar jo nė linjė   Gertushi 

  • Anetar super
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 121
  • Regjistruar mė : 30-nėntor 05
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 3
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 02 mars 2006 - 02:04 PD

  Per mendimin tim nuk eshte vetem ne Kavaje ky problem po ne tere Shqiperine. Mendoj se duihet te futet me shume interneti, ne shkolla te jete gratis dhe per kete te ndihmoje qeveria, edhe tarifat jan shum te larta. S'eshte aspak problem injorance se kur se njifnim edhe ne ashtu bonim po per mendimin tim interneti ne Shqiperi akoma s'ka hy aq thelle sa duhet.
  0

  #18 Anėtar jo nė linjė   hacker_83 

  • Grupi: Members
  • Postime: 6
  • Regjistruar mė : 01-mars 06
  • Interests:aula studio polo zanotto :-)
  • Location:lushnja
 • Reputacioni: 0
  titulli : Neutral
 • Dėrguar 02 mars 2006 - 02:42 MD

  heren e fundt qe isha ne shqieri dhe shkoja ne ndonje interne point shumica e klienteve nuk eshte qe lidheshin ne internet por preferonin vetem lojrat qe kishte pc,mbase mund te jete edhe ana ekonomike duke vene re se nje ore loje kushtonte 1000 leke kurse nje ore internet 1500?!?!?!
  megjithate 70% e shqiptareve nuk din akoma te perdorin pc mund te jete dhe kjo aresyeja nervat:sadik
  0

  #19 Anėtar jo nė linjė   Ariel 

  • shqiptar 24 karat
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 3.397
  • Regjistruar mė : 21-qershor 05
  • Location:Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.347
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 03 mars 2006 - 06:43 MD

  Besoj se ne kj interneti frenohet vete nga shoqeria, dhe jo vetem se niveli ekonomik eshte i dobet sepse per internet flitet me shume per moshen e adoloshences e me lart dhe te pakten 80% e adoloshenteve ne kj e shpenzojne lekun. kur thashe frenohet nga shoqeria e thashe me kuptimin se shume persona e shikojne nje te tret qe punon ne internet si alien. gjithashtu problem tjeter eshte edhe mungesa e dijeve per pc...

  http://www.kavajaonl...tyle_emoticons/default/senzasperanza.gif Mendimi im
  0

  #20 Anėtar jo nė linjė   megan 

  • Grupi: Members
  • Postime: 5
  • Regjistruar mė : 31-janar 06
 • Reputacioni: 0
  titulli : Neutral
 • Dėrguar 06 mars 2006 - 11:59 PD

  mendoj se puna qendron tek perhapja e internetit ne qytetin tone,dmth qe eshte vetem nje qender interneti ne kavaje,+ qe shumica edhe pse pelqejne te futen ne internet nuk e marrin mundimin te shkojne sepse ne nje fare menyre mendojne se eshte nje kohe e harxhuar kot.ky eshte mendimi im.JU PERSHENDES TE GJITHEVE KESHTU NE PERGJITHESI,HAJT MO SA ME JU BO QEJFIN ok:
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  • 5 Faqe +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • E Fundit »
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim