Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Si te fitojm lek ne internet pa bere asgje. [Menyre e testuar] - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Si te fitojm lek ne internet pa bere asgje. [Menyre e testuar] Kjo eshte nje menyr e vertet fitimi e testuar. Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   Aldo91 

 • Anetar super
 • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
 • Grupi: Members
 • Postime: 137
 • Regjistruar mė : 01-nėntor 07
 • Location:Kavajas
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 5
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 31 janar 2008 - 06:55 MD

  Kjo menyr per te fituar pare eshte shum e thjesht dhe fitimi eshte i vertet.

  Ju nevoiten:
  1) Acount paypal(se vetem kshu ju pagujn)
  2) Mozilla Firefox shakroje ketu italisht ose anglisht
  3) Greasemonkey (program shtese i mozillas) \
  4) Reload every (program shtese i mozillas)-----> kto tre programe jan ketu
  5) Minimize to tray (program shtese i mozillas) /

  Procedure:

  1) Krijoni acountin paypal dhe po patet fryk mos regjistroni bancomat ne fillim(acounti paypal eshte shum i nevojshem per te kryer pagesa ose per te mar lek ne internet, per shembull ne e-bay, pa vendos te dhenat e kartes tuaj)
  Siti paypal anglisht dhe italisht

  2)Instalimi i Mozilla Firefox
  Masi ta shkarkoni dhe ta instaloni duhet te vendosni programet shtes te mozilles.
  per ti instaluar zvarrisni filet ne nje faqe te hapur te mozilles(sikur ti kopjoni brenda).

  3)Instalimi i scriptit
  Klikoni tek linku imeposhtem
  Special multiscript. Reload automatik.
  Instalojeni si scriptet e tjere duke e zvarritur ne nje faqe te firefox.

  4)Aktivizimi dhe regjistrimi
  Hapni me firefox BUX
  Regjistrohuni me ane te butonit lart djathtas
  Kompletoni te gjitha kampet e kerkuara dhe mund ta beni direkt loginin

  5)Aktivizimi automatik
  Hyni tek faqja SURF ADS. Klikoni ne mes te faqes qe keni hapur me butonin e djatht dhe shkoni tek menuja "aggiorna ogni" pastaj "aggiorna ogni 1 min.". Tani sistemi eshte komplet autmatik dhe ju keni vetem per te pritur sa te maroi te gjitha faqet e dites.

  6)Minimize to tray
  Po e patet bezdi qe tju hapen gjith keto faqe mund te beni "minimize to tray".

  7)Keshilla
  Perjashtoni sitet e duhura nga bllokimi popup se perndryshe nuk ju hapen faqet automatikisht po duhet te klikoni ne ēdo ads.
  Krijoni rjeten tuaj duke ja kaluar linkun shokeve.

  Perfundimisht
  Pasi ta mbyllni browserin duhet ta reaktivizoni auto reload.
  Leket meren kur arrit shumen 10$.

  Ju uroj fitim te mir. njeshi:)


  Shpjegimi offical

  How Bux.to works

  Bux.to is NOT a Autosurf, Multi-Level Marketing, Pyramid, Ponzi, Matrix or "Get Rich Quick" scheme.

  Bux.to is a new innovative, international and FREE English based service that allows advertisers to reach thousands of potential customers by displaying their ad on our, "Surf Ads" page. A exact calculated percentage of all advertising revenue is paid to our members. Bux.to makes money via advertising, other advertising sources throughout the website as well as earning through direct sponsorship of other Bux.to members, just like a regular member does.

  How you make money
  You view websites in 30 second sessions via the "Surf Ads" page. Once the 30 seconds is up, you'll either get a green tick sign or a red 'X'. The green tick sign means you've earned $0.01 and as premium member $0.0125 for the visit and the 'X' means you have not earned money for the visit. You'll get red X's when you have more than one website from the "Surf Ads" page open. When this happens, you get no credit.

  A valuable benefit to both the members and the advertisers is the repeat exposure that the advertiser gets. Whenever you click and view a website, you can visit that website again in 24 hours as long as the visit cap hasn't been reached. That's right! After 24 hours you can click and view the website again. This gives the advertiser optimal exposure by using "repeat advertising" and it further increases the members earning potential.

  Earnings example (based on current averages)
  » You click 10 ads per day = $0.10
  » 20 referrals click 10 ads per day = $2.00
  » Your daily earnings = $2.10
  » Your weekly earnings = $14.70
  » Your monthly earnings = $63.00

  although, we cannot guarantee that you will earn such a profit.

  While we have no way of knowing how many ads will be available on a per week basis, we do know that Bux.to is growing rapidly and advertisers are discovering the true potential of our service. We've just started and our advertiser base is small so BE PATIENT! Over the next coming months you will see an increase in the ads which will only increase your earnings! This is not a get-rich-scheme or scam, but it can put some extra gas money in your pocket!
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   Aldo91 

  • Anetar super
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Members
  • Postime: 137
  • Regjistruar mė : 01-nėntor 07
  • Location:Kavajas
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 5
  titulli: Neutral
 • Dėrguar 01 shkurt 2008 - 07:49 MD

  kush e modifikoj kte? he ska gale po ai i i imi qe per ta bo te punoj vet pa shtyp as i buton. e le pc ne pun dhe puno vet.
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim