Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Ksbesa - Ēiklizem - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Ksbesa - Ēiklizem Vlerėso diskutimin: ****- 1 Voti

#1 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

 • venali kavaje
 • Grupi: Admin
 • Postime: 6.664
 • Regjistruar mė : 12-prill 04
 • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
 • Location:Republika Kavaje
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 28 qershor 2008 - 10:53 PD

  Arkaxhiu, 13-vjeēari qė sfidoi tė rriturit
  I riu kavajas garoi nė tė gjitha etapat e turit, tė cilat i mbylli deri nė fund me sukses

  Nė rrethin e fundit ēiklistik, Besa nuk u dallua pėr ndonjė rezultat pozitiv, apo pėr fitimin e ndonjė etape tė kėtij evenimenti sportiv. Por tani e tutje ka me se tė krenohet, sepse nė gjirin e formacionit kavajas bėnte pjesė edhe ēiklisti mė i ri qė u vlerėsua me medalje nga presidenti i ēiklizmit, Skėnder Anxhaku. Ai ishte vetėm 13 vjeē, ēka pėrbėnte edhe mė tė veēantėn e kėsaj veprimtarie sportive, ndoshta nė tė gjithė historinė e zhvillimit tė tij. Xherald Arkaxhiu i datėlindjes 20 shkurt tė vitit 1995 ka provuar tė masė forcat me ēiklistėt mė cilėsorė tė vendit. Mosha e vogėl nuk e ka frenuar tė riun Arkaxhiu tė shpalosė vlerat e tij, tė cilat nuk konsistonin pėr tė rivalizuar mė tė mirėt e kėtij sporti, por pėr tė dėshmuar se ėshtė i denjė tė ēojė pėrpara traditėn e sportit tė ēiklizmit nė qytetin e tij tė lindjes nė Kavajė. Tė shtatė etapat e rrethit
  ēiklistik me njė gjatėsi prej 850 km, ai i pėrshkoi tė gjitha, madje edhe i pėrfundoi, tregues teknik ky qė u vlerėsua nga specialistėt e ēiklizmit. Nga informacioni, me drejtuesit e ekipit tė Besės mėsojmė se trajneri i njohur Kiēo Kalemi e ka vlerėsuar pėr tė dhėnat e tij teknike dhe se shumė shpejt do tė jetė njė sportist cilėsor qė do tė japė rezultate tė kėnaqshme si nė garat ekipore, ashtu edhe nė ato individuale. Megjithatė, Kalemi theksoi se duhet shumė punė e stėrvitje, sepse ai i ka tė dhėnat pėr tė qenė njė ēiklist cilėsor. Vlerėsimi me diplomėn e sportistit mė tė ri tė aktivitetit nga Federata e Ēiklizmit e ka inkurajuar Xherald Arkaxhiun pėr tė shkuar mė tej nė kėtė sport. “Ndihem i vlerėsuar qė bėra tė pamundurėn pėr t’i mbyllur tė gjitha etapat e kėtij rrethi, qė ishte pjesėmarrja ime e parė nė njė veprimtari tė tillė kombėtare - shpjegon vetė
  Xheraldi. - Diploma e dhėnė mė shtyu pėr mė tej. Ēiklizmi pėr familjen Arkaxhiu ėshtė njė traditė e hershme, sepse babai i Xheraldit, Bardhyli, ka qenė njė sportist i njohur me ekipin e Besės nė vitet 80-90. Dhe kėtė ndjenjė ia ka kultivuar edhe tė birit, i cili tregoi se ėshtė pasues i denjė i kėsaj tradite. “Jam ndjerė i emocionuar kur kam garuar pėrkrahė mė tė mirėve tė ēiklizmit tonė - pohon Xheraldi - dhe kjo mė bėn optimist pėr tė vazhduar mė tej”. Me kėtė sportist, ēiklizmi nė Kavajė ka njė tė ardhme tė sigurt.
  (Agron Shima- g. panoramasport)

  ___________________________________________________________________-

  Ēiklizėm/Sportisti i klubit kavajas arriti nė finish me kohėn 2h 57’55”
  Zhupa, i pari nė etapėn e rezistencės

  Kampionati kombėtar i ēiklizmit ka vazhduar nė etapėn e tij tė dytė nė qytetin e Korēės. Kryeqendra e juglindjes shqiptare ėshtė kthyer nė njė qendėr tė rėndėsishme tė aktiviteteve ēiklistike nė vend. Pas etapės sė parė individuale, gjatė mesditės sė tė premtes ėshtė zhvilluar dhe gara
  e shpejtėsisė dhe rezistencės, 102 kilometra e gjatė, me itinerarin Korēė-Ersekė-Korēė, njė nga akset nacionale tė vendit qė njihet pėr terrenin e vėshtirė malor. Ndryshe nga njė ditė mė parė, ku shiu ka qenė bashkėshoqėruesi i 45 ēiklistėve, ditėn e djeshme ka ndodhur krejt e kundėrta,
  pasi njė mot i bukur e ka bėrė edhe mė tė veēantė etapėn e radhės sė kampionatit kombėtar tė ēiklizmit. Nė garėn e shpejtėsisė dhe tė rezistencės ėshtė shpallur fitues Eugert Zhupa i Besės, me kohėn 2 orė, 57 min, 55 sek; i dyti pas tij ka mbėrritur nė finish Sefedin Hoxha i Teutės, nė njė kohė 3 orė, 2 min, 38 sek; ndėrsa medaljen e vendit tė tretė e ka marrė Evis Malia i Apolonisė me 3 orė, 2 min, 39 sek. Ekipet
  pjesėmarrėse nė kėtė aktivitet janė Tirana, Vllaznia, Apolonia, Flamurtari, Teuta, Besa, Elbasani, Partizani dhe Skėnderbeu.
  1

  #2 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

  • venali kavaje
  • Grupi: Admin
  • Postime: 6.664
  • Regjistruar mė : 12-prill 04
  • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
  • Location:Republika Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 13 maj 2009 - 03:30 MD

  Rrethi i 66-tė starton mė 23 maj
  Gara do tė nisė me 20 xhiro nė bulevardin e kryeqytetit, pėr tė vazhduar mė pas me 6 etapat

  Rrethi i 66-tė Ēiklistik i Shqipėrisė do tė nisė rrugėtimin e tij mė datėn 23 maj. Me kėtė vendim kanė dalė pas shumė konsultimesh edhe me klubet pjesėmarrėse nė tur, drejtuesit e Federatės Shqiptare tė Ēiklizmit. Sipas sekretarit tė institucionit tė dyrrotakėve, Alfred Tahiraj, kėtė vit kanė konfirmuar pjesėmarrjen ekipet si mė poshtė: Flamurtari, Besėlidhja, Teuta, Apolonia, Besa, Vllaznia, Skėnderbeu, Burreli, Tirana dhe Elbasani. Edhe kėtė sezon sikurse nė edicionet e kaluara tė njė ndėr tureve mė tė vjetra nė Evropė pritet tė marrė pjesė njė ekip i huaj nga Patra e Greqisė. Rrethi i 66-tė Ēiklistik do tė nisė me 20 xhiro nė bulevardin e kryeqytetit pėr tė vazhduar konkurrimin nė itinerarin e ndarė nė 6 etapa, duke filluar me Tiranė-Elbasan. Etapa e fundit qė do tė pėrcaktojė edhe kampionin e 2009-ės do tė jetė Korēė-Tiranė. Mbledhja teknike e ekipeve pjesėmarrėse do tė mbahet paraditen e 23 majit nė ambientet e stadiumit kombėtar “Qemal Stafa”. Mbėshtetja - Federata Shqiptare e Ēiklizmit, nėn kujdesin e veēantė tė presidentit tė saj, Skėnder Anxhaku, ka marrė tė gjithė masat pėr mbarėvajtjen normale tė evenimentit. Ndihmesė tė madhe pėr njė organizim perfekt tė Rrethit tė 66-tė Ēiklistik kanė dhėnė Ministria e Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve, Komiteti
  Olimpik Kombėtar Shqiptar si dhe bashkitė ku do tė pedalojnė ēiklistėt ajo e Tiranės, Elbasanit, Korēės dhe Pėrmetit. Drejtuesit e Federatės u shprehėn se, kėtė vit parashikohet tė zhvillohen gara edhe mė tė forta dhe interesante krahasuar me vitin qė lamė pas. Sezonin e kaluar ky rreth u fitua nga skuadra e Apolonisė, ndėrsa kampion u shpall Jonid Toska. Vjet ky tur pas ngritjes sė siparit me 30 xhirot nė kryeqytet startoi me etapėn e parė Tiranė-Shkodėr, 100 kilometra e gjatė.

  ITINERARI I RRETHIT TĖ 66-tė ĒIKLISTIK
  20 xhiro prolog 23 maj start ora 17:00
  Tiranė-Elbasan 24 maj start ora 12:00
  Elbasan-Korēė 25 maj start ora 12:00
  Korēė-Pėrmet 26 maj start ora 12:00
  Pėrmet-Korēė 27 maj start ora 12:00
  Korēė-Bilisht-Korēė(kronometėr) 28 maj start ora 12:00
  Korēė-Tiranė 29 maj start ora 12:00
  1

  #3 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

  • venali kavaje
  • Grupi: Admin
  • Postime: 6.664
  • Regjistruar mė : 12-prill 04
  • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
  • Location:Republika Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 25 qershor 2009 - 10:46 PD

  ĒIKLIZĖM/ Kavaja me tre pėrfaqėsues nė Lojėrat Mesdhetare “Peskara 2009”
  Popoj, trajner i Kombėtares sė Ēiklizmit


  Me fanellėn kuqezi do tė pedalojnė dhe ciklistėt kavajas Altin Sufaj e Eugert Zhupa

  Nuk kishte ndodhur kurrė mė parė qė sporti kavajas tė pėrfaqėsohej deri nė nivelin e drejtimit tė ekipit Kombėtar me njė trajner si Rrapush Popoj. Qė nga viti 1980, si ish-ēiklist pėr mbi 13 vite e mė pas, si trajner, ia doli ta tregonte veten si specialist i “njėmijė e njė sakrificave”. Me pasion tė veēantė, me aftėsi profesionale, qė mė nė fund FSHF-ja ia njohu e vlerėsoi ashtu si e meriton, ēiklizmi kavajas ka tashmė njė trajner qė do ta drejtojė nė dy evenimente shumė tė rėndėsishme ndėrkombėtare, Lojėrat Mesdhetare “Peskara 2009” qė startojnė mė 30 qershor nė Itali dhe Kampionatin Europian, qė nis mė 1 korrik nė kryeqytetin e Belgjikės, Bruksel. Shqipėria ka konfirmuar vitet e fundit rezultate mjaft pozitive nė aktivitetet e ndryshme ndėrkombėtare, kėshtu qė dhe pėrfaqėsimi i radhės pritet tė jetė nė vazhdėn e synimeve e objektivave pėr ta nderuar sa mė shumė ēiklizmin kavajas, i cili si asnjėherė tjetėr mė parė ka tre pėrfaqėsues nė kėto dy impenjime.

  Tradita
  Nga vitet e paraluftės, te disa shkėndija deri nė vitin 1980, kur do tė startonte me njė organizim tamam si skuadėr sporti i ēiklizmit, Besa e Kavajas pati nismėtar tė parė ish-shefin e Klubit, Isuf Dobiani. Ēiklistėt e parė ndėr mė tė spikaturit kanė qenė vėllezėrit Jani e Xhoxh Tirana, Ismet Oktisi, etj. Brezi i viteve ‘80 do tė vinte “themelet” e forta tė traditės afro 30-vjeēare tė ēiklizmit kavajas, qė ka ardhur gjithnjė duke u pasuruar. Janė Gėzim Dajsinani, Rrapush Popoj, Hysen Ejupi, Ilir Babani, Bashkim e Selim Rrokia, Shpėtim Shala, Bardhyl Arkaxhiu, Shpėtim Deliu, Qemal e Kadri Ēela, Andi Kala, Pėrparim Llulla, Dashamir Kollēaku, Shpėtim Guma etj. Kygrup do t’ia linte “stafetėn” njė tjetėr brezi me ēiklistė tė tjerė tė afirmuar si Artan Haruni, Bledar Omeri, Gentian Rrushi, Shkėlqen Krasniqi (qė nuk jeton mė), Ibrahim Dardha, Ervin Popoj, Qazim Uka, Bledush Lemeti, Saimir Pezaku, Bledar Isufi, Engjėll Emini, Altin Sufaj, Elton Ismaili, Saimir Disha, Muhamed Popoj, Banush Duka.

  Traineri
  Kanė punuar nė kėtė detyrė emra qė kanė kontribuar mjaft nė evidentimin e talenteve tė ēiklizmit kavajas. Nga vėllėzėrit Jani dhe Xhorxh Tirana, ndėrsa do ta konsolidonte mirė punėn mjeshtri durrsak, Lutfi Zino. Rrapush Popoj i pėrket brezit tė trainerėve tė rinj, tha pėrgjegjė-si i ekipit, Bashkim Guma, pėr gazetėn “Kavaja Progres”. Por meritat e tij janė vėrtet spikatėse. Madje, ka bėrė aq shumė se vlerėsimet mė tė fundit, nė fillim si trajner i Kombėtares U-17 dhe tashmėm nga qershori 2009-ės, trainer i Kombėtares sė Shqipėrisė. Vlerėsimet qė i ka bėrė FSHĒ-ja janė mė se tė merituara, por duken edhe ca si “tė vonuara”. Megjithatė Rrapi, siē e njohin tė gjithė nė Kavajė,me pėrkushtimin e profesionalizmin e tij, nėnvizoi Guma, do tė shėnojė padiskutim njė faqe tė re tashmė nė detyrat e rėndėsishme qė ka marrė pėrsipėr

  Ēiklistėt
  Aktualisht Besa me trajner Bardhyl Arkaxhiun dhe e mbėshtetur nga klubi shumėsportėsh dhe Bashkia e Kavajės, ka njė grup tė ri ēiklistėsh qė ka se ē’tė mėsojė nga emri, tradita e pėrvoja e mjeshtrave qė ka nxjerrė ēiklizmi kavajas nė 30 vitet e fundit. Tani dihet se janė mė tė shtuara nė numėr aktivitetet kombėtare, rajonale (ballkanike) apo mė gjerė, ndaj dhe ēiklistėt e kanė tė hapur perspektivėn. Veēanėrisht tani, kur “zėri” i tyre (nga pedalimet e suksesshme) do tė ketė edhe njė mbėshtetje mė tė madhe nė saj tė bashkėpunimit me FSHĒ-nė. Rasti i dy prej mjeshtrave mė tė mirė tė ēiklizmit kavajas, Altin Sufaj, qė garon prej njė viti nė Rumani me skuadrėn “Delma 2003” tė qytetit tė Kostancės, apo Eugert Zhupa nė Itali me klubin e Rexhio Emilias, janė udhėrrėfyese qė tė pikasen, nxiten e mbėshteten tė gjithė talentet e dyrrotakut. Tashmė edhe nga traineri i sapo zgjedhur i Kombėtares sė ēiklizmit, Rrapush Popoj, rriten mė tepėr shanset e plota tė garantimit tė njė perspektive mė tė mirė tė kėtij sporti, jo vetėm nė qytetin e Kavajės, por tashmė edhe nė rrafshin kombėtar e ndėrkombėtar, ku ēiklistėt presin tė kenė impenjime tė tilla si Lojėrat Mesdhetare “Peskara 2009” dhe Kampionati Europian, qė janė shumė tė rėndėsishme.
  kavajaprogres
  1

  #4 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

  • venali kavaje
  • Grupi: Admin
  • Postime: 6.664
  • Regjistruar mė : 12-prill 04
  • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
  • Location:Republika Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 25 mars 2010 - 06:10 MD

  Neser, si ēdo vit me kete date, me rastin e festes lokale te qytetit (26 mars)do te zhvillohet gara ēiklistike kombetare Kavaje - Fier - Kavaje.(115km)
  1

  #5 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

  • venali kavaje
  • Grupi: Admin
  • Postime: 6.664
  • Regjistruar mė : 12-prill 04
  • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
  • Location:Republika Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 26 mars 2010 - 06:05 MD

  Ne garen e sotme kane marre pjese 9 ekipe. Vendin e pare e ka fituar ēiklisti fierak, kampioni kombtar ne fuqi. gjithashtu dhe vendin e trete nje fierak. Kavajasi i Teutes, Altin Sukaj, ka marre vendin e dyte.
  1

  #6 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

  • venali kavaje
  • Grupi: Admin
  • Postime: 6.664
  • Regjistruar mė : 12-prill 04
  • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
  • Location:Republika Kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 qershor 2012 - 12:10 MD

  Visualizza messaggiovenaliu, mbi 25 qershor 2009 - 10:46 PD, ka thėnė:

  ĒIKLIZĖM/ Kavaja me tre pėrfaqėsues nė Lojėrat Mesdhetare "Peskara 2009"
  Popoj, trajner i Kombėtares sė Ēiklizmit


  Me fanellėn kuqezi do tė pedalojnė dhe ciklistėt kavajas Altin Sufaj e Eugert Zhupa

  Nuk kishte ndodhur kurrė mė parė qė sporti kavajas tė pėrfaqėsohej deri nė nivelin e drejtimit tė ekipit Kombėtar me njė trajner si Rrapush Popoj. Qė nga viti 1980, si ish-ēiklist pėr mbi 13 vite e mė pas, si trajner, ia doli ta tregonte veten si specialist i "njėmijė e njė sakrificave". Me pasion tė veēantė, me aftėsi profesionale, qė mė nė fund FSHF-ja ia njohu e vlerėsoi ashtu si e meriton, ēiklizmi kavajas ka tashmė njė trajner qė do ta drejtojė nė dy evenimente shumė tė rėndėsishme ndėrkombėtare, Lojėrat Mesdhetare "Peskara 2009" qė startojnė mė 30 qershor nė Itali dhe Kampionatin Europian, qė nis mė 1 korrik nė kryeqytetin e Belgjikės, Bruksel. Shqipėria ka konfirmuar vitet e fundit rezultate mjaft pozitive nė aktivitetet e ndryshme ndėrkombėtare, kėshtu qė dhe pėrfaqėsimi i radhės pritet tė jetė nė vazhdėn e synimeve e objektivave pėr ta nderuar sa mė shumė ēiklizmin kavajas, i cili si asnjėherė tjetėr mė parė ka tre pėrfaqėsues nė kėto dy impenjime.

  Tradita
  Nga vitet e paraluftės, te disa shkėndija deri nė vitin 1980, kur do tė startonte me njė organizim tamam si skuadėr sporti i ēiklizmit, Besa e Kavajas pati nismėtar tė parė ish-shefin e Klubit, Isuf Dobiani. Ēiklistėt e parė ndėr mė tė spikaturit kanė qenė vėllezėrit Jani e Xhoxh Tirana, Ismet Oktisi, etj. Brezi i viteve '80 do tė vinte "themelet" e forta tė traditės afro 30-vjeēare tė ēiklizmit kavajas, qė ka ardhur gjithnjė duke u pasuruar. Janė Gėzim Dajsinani, Rrapush Popoj, Hysen Ejupi, Ilir Babani, Bashkim e Selim Rrokia, Shpėtim Shala, Bardhyl Arkaxhiu, Shpėtim Deliu, Qemal e Kadri Ēela, Andi Kala, Pėrparim Llulla, Dashamir Kollēaku, Shpėtim Guma etj. Kygrup do t'ia linte "stafetėn" njė tjetėr brezi me ēiklistė tė tjerė tė afirmuar si Artan Haruni, Bledar Omeri, Gentian Rrushi, Shkėlqen Krasniqi (qė nuk jeton mė), Ibrahim Dardha, Ervin Popoj, Qazim Uka, Bledush Lemeti, Saimir Pezaku, Bledar Isufi, Engjėll Emini, Altin Sufaj, Elton Ismaili, Saimir Disha, Muhamed Popoj, Banush Duka.

  Traineri
  Kanė punuar nė kėtė detyrė emra qė kanė kontribuar mjaft nė evidentimin e talenteve tė ēiklizmit kavajas. Nga vėllėzėrit Jani dhe Xhorxh Tirana, ndėrsa do ta konsolidonte mirė punėn mjeshtri durrsak, Lutfi Zino. Rrapush Popoj i pėrket brezit tė trainerėve tė rinj, tha pėrgjegjė-si i ekipit, Bashkim Guma, pėr gazetėn "Kavaja Progres". Por meritat e tij janė vėrtet spikatėse. Madje, ka bėrė aq shumė se vlerėsimet mė tė fundit, nė fillim si trajner i Kombėtares U-17 dhe tashmėm nga qershori 2009-ės, trainer i Kombėtares sė Shqipėrisė. Vlerėsimet qė i ka bėrė FSHĒ-ja janė mė se tė merituara, por duken edhe ca si "tė vonuara". Megjithatė Rrapi, siē e njohin tė gjithė nė Kavajė,me pėrkushtimin e profesionalizmin e tij, nėnvizoi Guma, do tė shėnojė padiskutim njė faqe tė re tashmė nė detyrat e rėndėsishme qė ka marrė pėrsipėr

  Ēiklistėt
  Aktualisht Besa me trajner Bardhyl Arkaxhiun dhe e mbėshtetur nga klubi shumėsportėsh dhe Bashkia e Kavajės, ka njė grup tė ri ēiklistėsh qė ka se ē'tė mėsojė nga emri, tradita e pėrvoja e mjeshtrave qė ka nxjerrė ēiklizmi kavajas nė 30 vitet e fundit. Tani dihet se janė mė tė shtuara nė numėr aktivitetet kombėtare, rajonale (ballkanike) apo mė gjerė, ndaj dhe ēiklistėt e kanė tė hapur perspektivėn. Veēanėrisht tani, kur "zėri" i tyre (nga pedalimet e suksesshme) do tė ketė edhe njė mbėshtetje mė tė madhe nė saj tė bashkėpunimit me FSHĒ-nė. Rasti i dy prej mjeshtrave mė tė mirė tė ēiklizmit kavajas, Altin Sufaj, qė garon prej njė viti nė Rumani me skuadrėn "Delma 2003" tė qytetit tė Kostancės, apo Eugert Zhupa nė Itali me klubin e Rexhio Emilias, janė udhėrrėfyese qė tė pikasen, nxiten e mbėshteten tė gjithė talentet e dyrrotakut. Tashmė edhe nga traineri i sapo zgjedhur i Kombėtares sė ēiklizmit, Rrapush Popoj, rriten mė tepėr shanset e plota tė garantimit tė njė perspektive mė tė mirė tė kėtij sporti, jo vetėm nė qytetin e Kavajės, por tashmė edhe nė rrafshin kombėtar e ndėrkombėtar, ku ēiklistėt presin tė kenė impenjime tė tilla si Lojėrat Mesdhetare "Peskara 2009" dhe Kampionati Europian, qė janė shumė tė rėndėsishme.
  kavajaprogres


  Pak kohe pas ndryshimit te qeverisjes lokale, Kavaja humbet nje sport, tashme tradicjonal si ēiklizmi, i cili ka kontribuar per tre dekada ne ngritjen dhe njohjen e qytetit ne shkalle kombetare duke i dhene ketij sporti emra te shquar dhe, tre vjet me pare, nje ish-ēikliist i Beses arrin te behet deri trajner i kombetares.

  Ironia e fatit, autori i artikullit te meposhtem, ku dhe i thur levdata Klubit Shumesportesh te bashkise Kavaje, eshte emeruar nga administruesit e rinj si shef i klubit "Besa". Nen drejtimin e tij, ky sport tashme tradicjonal e qe kishte vendosur rrenje ne qytet edhe me organizimin e pervitshem te gares ēiklistike ne diten e Kavajes (26 mars) hiqet nga lista e ketij klubi qe, me kalimin e viteve, ka humbur dhe kuptimin e te quajturit shumesportesh...
  1

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim