Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Korrupsioni Nė Gjykatė, Zgjerohet Rrethi I Tė Dyshuarve - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Korrupsioni Nė Gjykatė, Zgjerohet Rrethi I Tė Dyshuarve Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   venaliu 

 • venali kavaje
 • Grupi: Admin
 • Postime: 6.664
 • Regjistruar mė : 12-prill 04
 • Interests:kavaja, kavaja, kavaja!....pa permendur te tjera...
 • Location:Republika Kavaje
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 726
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 20 tetor 2008 - 07:46 PD

  Korrupsioni nė gjykatė, zgjerohet rrethi i tė dyshuarve

  Pas ndėshkimit tė gjyqtarit, hetime avokates dhe prokurorit

  g.shqip

  Shkarkimi ditė mė parė i gjyqtarit tė Kavajės, Vesel Bako, nga Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė, pėr marrje ryshfeti nė njė proces gjyqėsor zhvilluar muaj mė parė nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Mat, duket se nuk do tė kalojė pa pasoja edhe pėr prokurorin e kėsaj ēėshtje dhe avokaten qė denoncoi mitėmarrjen e gjyqtarit. Nga burime tė afėrta me avokaten denoncuese, Zana Hoti (Pasha), mėsohet se KLD-ja ka kėrkuar qė pėrveē gjyqtarit Vesel Bako, tė vihet nėn akuzė edhe avokatja, pasi ka denoncuar me gjashtė muaj vonesė rastin, edhe pse ka pasur kasetat ku gjyqtari ėshtė filmuar duke marrė para pėr mbylljen e njė procesi gjyqėsor. Ka qenė pikėrisht kjo vonesė prej gjashtė muajsh nė denoncimin e marrjes sė ryshfetit nga gjyqtari Vesel Bako, qė ka ēuar nė dyshime KLD-nė, se nė kėtė mitėmarrje ka dorė edhe vetė avokatja denoncuese Zana Hoti. Por nuk pėrjashtohet mundėsia qė tė jetė i pėrfshirė edhe ish-prokurori i kėsaj ēėshtjeje, nė Gjykatėn e Matit, Arben Dyla. Dhe po sipas kėtyre burimeve tė rezervuara, mėsohet se ka qenė njė ēėshtje gjyqėsore, e trajtuar nga treshja Bako, Dyla dhe Hoti, avokate mbrojtėse, ku janė vėnė nė pazar pėr mbylljen e saj plot 30 mijė euro. Pritet qė ditėt nė vazhdim, KLD-ja tė vėrė nėn akuzė edhe avokaten dhe prokurorin e ēėshtjes gjyqėsore qė ēoi nė shkarkimin e gjyqtarit tė Kavajės, Vesel Bako. Gjithashtu, burime tė rezervuara nga Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Mat, bėjnė me dije se do tė jetė kjo ēėshtje gjyqėsore e denoncuar tashmė qė mund dhe duhet tė ēojė nė rritjen e numrit tė gjyqtarėve e prokurorėve tė akuzuar pėr marrje ryshfeti, nė trajtimin e ēėshtjeve gjyqėsore.
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 25 tetor 2008 - 01:08 MD

  Visualizza messaggiovenaliu, mbi Oct 20 2008, 08:46 AM, ka thėnė:

  Korrupsioni nė gjykatė, zgjerohet rrethi i tė dyshuarve

  Pas ndėshkimit tė gjyqtarit, hetime avokates dhe prokurorit

  g.shqip

  Shkarkimi ditė mė parė i gjyqtarit tė Kavajės, Vesel Bako, nga Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė, pėr marrje ryshfeti nė njė proces gjyqėsor zhvilluar muaj mė parė nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Mat, duket se nuk do tė kalojė pa pasoja edhe pėr prokurorin e kėsaj ēėshtje dhe avokaten qė denoncoi mitėmarrjen e gjyqtarit. Nga burime tė afėrta me avokaten denoncuese, Zana Hoti (Pasha), mėsohet se KLD-ja ka kėrkuar qė pėrveē gjyqtarit Vesel Bako, tė vihet nėn akuzė edhe avokatja, pasi ka denoncuar me gjashtė muaj vonesė rastin, edhe pse ka pasur kasetat ku gjyqtari ėshtė filmuar duke marrė para pėr mbylljen e njė procesi gjyqėsor. Ka qenė pikėrisht kjo vonesė prej gjashtė muajsh nė denoncimin e marrjes sė ryshfetit nga gjyqtari Vesel Bako, qė ka ēuar nė dyshime KLD-nė, se nė kėtė mitėmarrje ka dorė edhe vetė avokatja denoncuese Zana Hoti. Por nuk pėrjashtohet mundėsia qė tė jetė i pėrfshirė edhe ish-prokurori i kėsaj ēėshtjeje, nė Gjykatėn e Matit, Arben Dyla. Dhe po sipas kėtyre burimeve tė rezervuara, mėsohet se ka qenė njė ēėshtje gjyqėsore, e trajtuar nga treshja Bako, Dyla dhe Hoti, avokate mbrojtėse, ku janė vėnė nė pazar pėr mbylljen e saj plot 30 mijė euro. Pritet qė ditėt nė vazhdim, KLD-ja tė vėrė nėn akuzė edhe avokaten dhe prokurorin e ēėshtjes gjyqėsore qė ēoi nė shkarkimin e gjyqtarit tė Kavajės, Vesel Bako. Gjithashtu, burime tė rezervuara nga Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Mat, bėjnė me dije se do tė jetė kjo ēėshtje gjyqėsore e denoncuar tashmė qė mund dhe duhet tė ēojė nė rritjen e numrit tė gjyqtarėve e prokurorėve tė akuzuar pėr marrje ryshfeti, nė trajtimin e ēėshtjeve gjyqėsore.

  ipashprese!! cheers
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim