Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Win8 Consumer Preview - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Win8 Consumer Preview Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

 • Admin
 • Grupi: Admin
 • Postime: 10.894
 • Regjistruar mė : 10-prill 04
 • Location:Italia
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 mars 2012 - 05:25 MD

  Microsoft ka vėrė nė dispozicion Win8 Consumer Preview qe eshte sistemi operativ ne shtepine mikrosoft.

  Ja dhe faqja web qe sapo ngritur nė Microsoft pėr tė shkarkuar Windows Preview 8

  Kliko kėtu pėr ta shkarkuar Windows Preview 8 Konsumit nė formatin ISO.

  Windows 8 pritet te kete 8 versione:

  Eccole:

  Windows 8 Enterprise Edition

  Windows 8 Enterprise Evaluation Edition

  Windows 8 Home Basic Edition

  Windows 8 Home Premium Edition

  Windows 8 ARM Edition

  Windows 8 Professional Edition

  Windows 8 Professional Plus Edition

  Windows 8 Starter Edition

  Windows 8 Ultimate Edition
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 mars 2012 - 05:30 MD

  Une personalisht nuk e kam installuar versionin preview......sapo te kem pak kohe jam kurioz te shikoj se cte reja na ka sjelle mikrosofti edhe pse me aq sa kam pare me duket me teper nje sistem i ri operativ drejtuar ebook-ve & Tablet


  0

  #3 Anėtar jo nė linjė   xhulia 

  • Veteran/e ne forum
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 1.108
  • Regjistruar mė : 19-janar 07
  • Interests:Musica Alternative Rock, Funk Rock, Metal.
  • Location:Italia
  • Gender:Female
 • Reputacioni: 758
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 mars 2012 - 09:48 MD

  mbase do e eliminojn tastjeren gradualisht per te futur touch screen
  1

  #4 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 07 mars 2012 - 05:29 MD

   xhulia, mbi 05 mars 2012 - 09:48 MD, ka thėnė:

  mbase do e eliminojn tastjeren gradualisht per te futur touch screen

  mbase........ :7_15_12[1]:
  0

  #5 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 qershor 2012 - 06:00 MD

  Ja me ne fund mikrosoft publikoi Windows 8 Release Preview qe eshte versioni pothuajse perfundimtar , pasi ai perfundimtar eshte ai final.Tek ky LINK mund te shkarkoni Windows 8 Release Preview ne formatin ISO.Eshte gjithmone e keshillueshme qe keto versione jo finale per tu provuar , te installohen ne nje ambient virtual te hardiskut tuaj e jo direkt ne jardisk.
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim