Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Si Te Trasferojme Kontaktet E Rubrikes Nga Nokia(Ose Cel Te Tjere) Tek Iphone - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Si Te Trasferojme Kontaktet E Rubrikes Nga Nokia(Ose Cel Te Tjere) Tek Iphone Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

 • Admin
 • Grupi: Admin
 • Postime: 10.894
 • Regjistruar mė : 10-prill 04
 • Location:Italia
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 02 prill 2012 - 08:09 MD

  Hyj ne rubriken e Celit Nokia (ose te tjere)

  1 )Klikoj tek opsionet
  2 )Zgjedh te gjithe
  3 )Klikoj tek opsionet
  4 )Klikoj kopjo ne memry card (o kopjo kart-vizite....ky ze ndryshon nga njeri model ne tjetri)
  5 )Tek memory card do te krijohet nje kartele e quajtur CONTACS e cila do te permbaje disa skedare (file) .vcf ne baze te kontakteve te memorizuar ne celular.

  6 ) Lidh celularin me kompjutrin me ane te kabllit usb qe te kopjojme ne kompjuter tek c:\ kartelen CONTACS(ose Contacs) qe ndodhet ne memory card te telefonit : ne kete kartele do te gjenden disa skedare (file) .vcf ne baze te kontakteve te memorizuar ne celular ne kete format : Arturi.vcf;PaolaAlessio.vcf etj etj......)

  7 ) Hap terminalin dos te windows (start --> esegui-->cmd)(ose start --> run-->cmd )
  8 ) Shkruaj "cd\" per te shkuar tek c:\
  9 ) Shkruaj "cd Contacs" per te shkuar tek kartela CONTACS (ku ndodhen skedaret ne formatin .vcf)
  10) Shkruaj "copy *.vcf rubrica.vcf (ne menyre qe te krijojme nje skedar (file) te vetem qe permban te gjith skedret (files) te marra nga telefoni): ne fund te gjith procedures tek terminali Dos do te lexoni :1 skedar (file)i kopjuar ose 1 file copied.
  11 )Mbyll terminalin Dos

  A Opsioni per iphone : Dergoj nje email duke bashkangjitur skedarin e sapo krijuar rubrica.vcf (qe ndodhet ne kartelen c:\contacts) tek adresa email qe eshte konfiguruar tek Iphoni ne menyre qe te mund ta hapim direkt nga Iphone!!!Automatikisht Iphone do tju kerkoje te ruani skedarin dhe keshtu do te shtohen ne rubriken e Iphonit tuaj kontaktet qe kishit ne celin nokia!!

  B E njejta procedure ( mbas pikes 11)mund te perdoret edhe per telefona te tjera....madje me ndihmen e programeve (suite) te celularit tuaj.
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   KONTI 

  • KAVALJON
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Zv.Admin
  • Postime: 1.212
  • Regjistruar mė : 03-qershor 04
  • Interests:Zoti nuk e ndryshon gjendjen e nje populli , deri sa ata te ndryshojne veten e tyre ....
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 76
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 03 prill 2012 - 03:53 MD

  MOS E PERDORNI KA VIRUS ! lol clap:)
  1

  #3 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 05 prill 2012 - 05:52 MD

   KONTI, mbi 03 prill 2012 - 03:53 MD, ka thėnė:

  MOS E PERDORNI KA VIRUS ! lol clap:)

  Ca virusi mer i lodh ......ahahahahaha
  1

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim