Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Ku Gjendet Gjiri I Lalzit - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Ku Gjendet Gjiri I Lalzit

#1 Anėtar jo nė linjė   violinavogel 

 • Fans i forumit
 • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
 • Grupi: Vip
 • Postime: 3.694
 • Regjistruar mė : 23-korrik 09
 • Gender:Female
 • Reputacioni: 1.787
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 26 qershor 2012 - 08:38 MD

   sabah, mbi 22 qershor 2012 - 07:36 MD, ka thėnė:

  http://www.lalzitbayalbania.com/images/lalzit%20bay%20resort%20images/LB10MED.jpghttp://www.lalzitbayalbania.com/images/lalzit%20bay%20resort%20images/LB2MED.jpghttp://www.abpropertymarketing.co.uk/storage/news_photo/img_086.jpghttp://www.gazeta-shqip.com/photos/aed760b8d78c46e4bc789fb05be9486d.jpg


  Gjiri i Lalzit

  nga i bie gjiri i lalzit?
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 26 qershor 2012 - 08:54 MD

  Allega file  Lalzi.jpg (326,17K)
  Numero di downloads: 1.

  Zona turistike e gjirit te Lalzit ndodhet ne veri te qytetit te Durresit, ne hapesiren ndermjet Bishtit te Palles dhe Kepit te Rodonit. Zona shtrihet pergjate detit Adriatik per rreth 14 km dhe ne thellesi toke duke filluar nga bregu u detit rreth 1250m.
  Kodrat me lartesi jo me shume se 60-70m qe kufizojne zonen nga lindja dhe jugu dhe kepi i Rodonit nga veriu, si dhe pylli i pishave pergjate bregdetit bejne qe natyra te ofroje nje bukuri te rralle. Deti eshte mjaft i paster, rera e imet dhe mjaft e pelqyeshme per plazhet dhe natyra pothuajse e virgjer.
  Aktualisht aksi i rruges per tek Gjiri i Lalzit degezohet nga rruga kombetare Tirane-Durres, ne hyrje te Sukthit dhe arrin ne Gjirin e Lalzit pas 13km duke pershkuar fshatin Manze, zonen kodrinore te ketij fshati dhe zbret prane Kepit te Rodonit.
  Distanca aktuale rrugore e zones turistike te Gjirit te Lalzit nga Tirana eshte rreth 42 km, kurse nga Durresi 22 km.
  1

  #3 Anėtar jo nė linjė   violinavogel 

  • Fans i forumit
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 3.694
  • Regjistruar mė : 23-korrik 09
  • Gender:Female
 • Reputacioni: 1.787
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 26 qershor 2012 - 09:11 MD

   kavajoti, mbi 26 qershor 2012 - 08:54 MD, ka thėnė:

  Lalzi.jpg.

  Zona turistike e gjirit te Lalzit ndodhet ne veri te qytetit te Durresit, ne hapesiren ndermjet Bishtit te Palles dhe Kepit te Rodonit. Zona shtrihet pergjate detit Adriatik per rreth 14 km dhe ne thellesi toke duke filluar nga bregu u detit rreth 1250m.
  Kodrat me lartesi jo me shume se 60-70m qe kufizojne zonen nga lindja dhe jugu dhe kepi i Rodonit nga veriu, si dhe pylli i pishave pergjate bregdetit bejne qe natyra te ofroje nje bukuri te rralle. Deti eshte mjaft i paster, rera e imet dhe mjaft e pelqyeshme per plazhet dhe natyra pothuajse e virgjer.
  Aktualisht aksi i rruges per tek Gjiri i Lalzit degezohet nga rruga kombetare Tirane-Durres, ne hyrje te Sukthit dhe arrin ne Gjirin e Lalzit pas 13km duke pershkuar fshatin Manze, zonen kodrinore te ketij fshati dhe zbret prane Kepit te Rodonit.
  Distanca aktuale rrugore e zones turistike te Gjirit te Lalzit nga Tirana eshte rreth 42 km, kurse nga Durresi 22 km.

  faleminderit! lol
  1

  #4 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 26 qershor 2012 - 09:12 MD

   violinavogel, mbi 26 qershor 2012 - 09:11 MD, ka thėnė:

  faleminderit! lol

  Np violina , detyre-.
  0

  #5 Anėtar jo nė linjė   nediri 

  • Grupi: Vip
  • Postime: 31
  • Regjistruar mė : 02-qershor 08
  • Location:kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 11
  titulli: Good
 • Dėrguar 02 korrik 2012 - 10:17 MD

   kavajoti, mbi 26 qershor 2012 - 08:54 MD, ka thėnė:

  Lalzi.jpg.

  Zona turistike e gjirit te Lalzit ndodhet ne veri te qytetit te Durresit, ne hapesiren ndermjet Bishtit te Palles dhe Kepit te Rodonit. Zona shtrihet pergjate detit Adriatik per rreth 14 km dhe ne thellesi toke duke filluar nga bregu u detit rreth 1250m.
  Kodrat me lartesi jo me shume se 60-70m qe kufizojne zonen nga lindja dhe jugu dhe kepi i Rodonit nga veriu, si dhe pylli i pishave pergjate bregdetit bejne qe natyra te ofroje nje bukuri te rralle. Deti eshte mjaft i paster, rera e imet dhe mjaft e pelqyeshme per plazhet dhe natyra pothuajse e virgjer.
  Aktualisht aksi i rruges per tek Gjiri i Lalzit degezohet nga rruga kombetare Tirane-Durres, ne hyrje te Sukthit dhe arrin ne Gjirin e Lalzit pas 13km duke pershkuar fshatin Manze, zonen kodrinore te ketij fshati dhe zbret prane Kepit te Rodonit.
  Distanca aktuale rrugore e zones turistike te Gjirit te Lalzit nga Tirana eshte rreth 42 km, kurse nga Durresi 22 km.

  Per te shkuar ne gjirin e Lalezit rruga me e mire eshte dalja e autostrades ne Maminas dhe vazhdon drejt per 22 km, nga Sukthi eshte e njejta distance por eshte rruga shume e ngushte dhe e demtuar.Nga Durresi duke perfshire dhe autostraden behet gjati 32 km kursa enga Kavaja 55 Km.distancat janer shume te sakta se kam punuar gjati dy vjet ne ate zone dhe e beja rrugen perdite nga Kavaja.

  Mesazhi u modifikua nga nediri nė 02 korrik 2012 - 10:19 MD

  1

  #6 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 03 korrik 2012 - 09:32 MD

   nediri, mbi 02 korrik 2012 - 10:17 MD, ka thėnė:

  Per te shkuar ne gjirin e Lalezit rruga me e mire eshte dalja e autostrades ne Maminas dhe vazhdon drejt per 22 km, nga Sukthi eshte e njejta distance por eshte rruga shume e ngushte dhe e demtuar.Nga Durresi duke perfshire dhe autostraden behet gjati 32 km kurse nga Kavaja 55 Km.distancat janer shume te sakta se kam punuar gjati dy vjet ne ate zone dhe e beja rrugen perdite nga Kavaja.
  Flmn nediri.. me rrugen durres kukes ka mundes te zvogelohet kjo distance??'
  0

  #7 Anėtar jo nė linjė   nediri 

  • Grupi: Vip
  • Postime: 31
  • Regjistruar mė : 02-qershor 08
  • Location:kavaje
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 11
  titulli: Good
 • Dėrguar 04 korrik 2012 - 07:35 MD

   kavajoti, mbi 03 korrik 2012 - 09:32 MD, ka thėnė:

  Flmn nediri.. me rrugen durres kukes ka mundes te zvogelohet kjo distance??'

  Faleminderit per ironine por une kete rruge e kam bere shume shpesh.Nuk ja vlen te ironizosh kur rruget e Shqiperise nuk i njeh mire.
  1

  #8 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.894
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 04 korrik 2012 - 08:44 MD

   nediri, mbi 04 korrik 2012 - 07:35 MD, ka thėnė:

  Faleminderit per ironine por une kete rruge e kam bere shume shpesh.Nuk ja vlen te ironizosh kur rruget e Shqiperise nuk i njeh mire.

  Nuk ishte aspak ironi nediri , sepse nuk te njoh personalisht e nuk e kam ate konfidence sa te jem aq ironik me ju.Ishte thjesht kureshtje , se nuk ja kam idene drejtimin e asaj rruge.... pse nuk i njoh aq mire po te pyesja ipashprese!!
  1

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim