Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Konfindustria: Lotaria Tė Administrohet Nga Shteti - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Konfindustria: Lotaria Tė Administrohet Nga Shteti Panorama Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

 • Admin
 • Grupi: Admin
 • Postime: 10.895
 • Regjistruar mė : 10-prill 04
 • Location:Italia
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 01 korrik 2012 - 06:20 MD

  TIRANE- Lotaria Kombetare te administrohet nga shteti. Me kete apel ka dale sot Konfindustria, e cila duke e mbėshtetur parimisht nismėn pėr organizimin e Lotarisė Kombėtare, kerkon nga qeveria qe te ndalojė vazhdimin e proēedurale tenderuese dhe tė marrė pėrsipėr nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė administrimin e saj.

  Ne nje deklarate per shtyp, ajo vlerėson se “Lotaria Kombėtare pėr vetė natyrėn dhe qėllimin e saj, nuk duhet lejuar tė kthehet nė njė biznes tė mirėfilltė, por duhet pėrdorur si njė mjet pėr tė zbutur sadopak nevojat e shtresave tė ndryshme tė shoqėrisė shqiptare tė prekur ndjeshėm nga kriza ekonomike. Pikėrisht administrimi i drejtpėrdrejt nga ana e shtetit i Lotarisė Kombėtare ėshtė mėnyra e vetme pėr tė arritur qėllimin e mėsipėrm dhe per moskthimin e saj nė njė biznes tė mirėfilltė”.

  Sipas deklarates, ėshtė e papranueshme, qė tė ardhurat e siguruara nga biznesi i lojrave tė fatit nė emėr tė shtetit sikurse Lotaria Kombėtare, qė nuk sjell asnjė zhvillim ekonomik pėr vendin dhe nuk prodhon as tė mira materiale dhe as shėrbime tė mirėfillta pėr qytetarėt, por thjesht sigurojnė fitime nė thelb spekulative, tė lejohen tė dalin jashtė arkės publike, qoftė edhe pjesėrisht.

  “Aq mė shumė ėshtė e papranueshme nėse kėto tė ardhura do tė dalin jashtė vendit sikurse do tė ndodhi nėse operatori, qė do tė menaxhoje Lotarine Kombėtare do tė jetė i huaj”- theksohet me tej.

  Sipas saj, paratė e shqiptarėve nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė dalin nė mėnyrė tė paarsyeshme jashtė vendit, aq me teper ne kushtet e ndikimit tė pasojave tė krizės sė zgjatur gobale, kur biznesi dhe ekonomia shqiptare tė paktėn nė periudhėn afatmesme do tė kenė nevojė mė shumė se asnjėherė pėr likuiditet si edhe duke patur parasysh se shtresa tė gjera shoqėrore tė prekur nga kriza ndjejnė domosdoshmėrinė e mbėshtetjes shtetėrore.
  0

  #2 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.895
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 01 korrik 2012 - 06:22 MD

  Plotesisht dakord me konfindustrine shqiptare , ta menaxhoje shteti llotarine .Dihet qe ajo ka te ardhura te sigurta ne nje vend si Shqiperia ku lojrat e fatit jan teper te pelqyera nga shqiptaret.Me mire shteti se sa ti ''dhurohet'' dikujt tjeter per dy leke........
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim