Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Bllokohen Nė Egjipt Rreth 180 Turistė Shqiptarė - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

 • 2 Faqe +
 • 1
 • 2
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Bllokohen Nė Egjipt Rreth 180 Turistė Shqiptarė ballkanweb Vlerėso diskutimin: -----

#11 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

 • Admin
 • Grupi: Admin
 • Postime: 10.895
 • Regjistruar mė : 10-prill 04
 • Location:Italia
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 14 gusht 2012 - 06:48 MD

  Turistët: 12 orë pa ngrënë. Sharme el Sheik, pushime ‘from hell’

  TIRANE-Të lodhur e të zemëruar janë kthyer turistët shqiptarë nga Egjipti. Pushimet që duhet të ishin relaks u shndërruan në lodhje e stres.

  “Nuk mund ta përshkruaj atë që kemi hequr. Në aeroport kemi shkuar në orën 10:00 paradite dhe në orën 10:00 të mbrëmjes jemi nisur. Imagjino të rrish 12 orë në aeroport ku fëmijët as hëngrën as pinë”, shprehet një prej turistëve e sapo mbërritur në atdhe. As emrin mos ja dëgjofsha më jo më të shkoj atje”.

  ‘Jemi shumë të lodhur e të stresuar’, thekson një tjetër.

  ‘U mblodhëm dhe diskutuam që të porosisnim një charter. Dhe falënderoj Bell Air që erdhi në orën dhe datën e caktuar që e kishim lënë me agjencinë tjetër”, shprehet një prej turistëve.

  Sipas dikujt tjetër, problemet nisën që në ditën e mbërritjes në Sharm el Sheik.
  “Na dolën pushime ‘from hell’. Kur shkuam tek hoteli hasëm problemet e para sepse kishim rezervuar tek Melia resort dhe më thanë që nuk ke rezervuar këtu dhe më çuan në resort me 3 yje, kur unë kisha paguar me 5 yjë. Pastaj mos të flasim për të tjerat mbërritja në atdhe etj”
  0

  #12 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.895
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 14 gusht 2012 - 06:49 MD

  Egjipt, turistėt e mbetur strehohen nė ambasadė


  KAJRO- Turistėt e bllokuar nė Sharm el Sheik qė nuk kanė mundur tė transportohen me udhėtimin e parė me avion, ndodhen nė mjediset e ambasadės shqiptare nė Kajro, Egjipt.

  Sipas Ministrisė sė Jashtme ata do tė kthehen nė atdhe nė njė kohė sa mė tė shpejtė. Ministria e Jashtme shqiptare tha sot se ka ndjekur me vėmendje situatėn e krijuar me turistėt shqiptarė tė bllokuar nė resortet e Sharm El Sheik.

  Nė njė njoftim tė saj thuhet se situata ka ardhur si pasojė e mosrespektimit tė marrėdhėnieve nga ana e agjencisė turistike shqiptare. Sipas MPJ-sė, nė Shqipėri kanė mbėrritur 182 turistė.
  0

  #13 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

  • Admin
  • Grupi: Admin
  • Postime: 10.895
  • Regjistruar mė : 10-prill 04
  • Location:Italia
  • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 16 gusht 2012 - 04:16 MD

  Braktisi turistėt nė Egjipt, arrest shtėpie pronares sė ‘Pasha Holiday’

  TIRANĖ- Gjykata e Tiranės dha sot masėn e sigurisė arrest shtėpie pėr Marselinda Kortocin, pronaren e agjencisė ‘Pasha Holiday’, e cila braktisi nė Egjipt pak ditė mė parė rreth 180 turistė shqiptarė, qė kishin paguar paketėn e plotė tė pushimeve.

  Pronarja e agjencisė “Pasha Holiday”, deklaroi para hetuesve se ka shpallur falimentin, ndaj pėr kėtė shkak nuk siguronte dot kthimin e turistėve nė Shqipėri.

  180 turistė shqiptarė u braktisėn nė Egjipt nga agjencia turistike “Pasha Holiday”, e cila nuk e pėrmbushi detyrimin e saj. Pėr kthimin nė vend turistėt u vetorganizuan dhe paguan biletat e avionit.
  (ma.ar/BalkanWeb)
  0

  #14 Anėtar jo nė linjė   violinavogel 

  • Fans i forumit
  • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
  • Grupi: Vip
  • Postime: 3.694
  • Regjistruar mė : 23-korrik 09
  • Gender:Female
 • Reputacioni: 1.787
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 16 gusht 2012 - 09:36 MD

  Visualizza messaggiokavajoti, mbi 16 gusht 2012 - 04:16 MD, ka thėnė:

  Braktisi turistėt nė Egjipt, arrest shtėpie pronares sė ‘Pasha Holiday’

  TIRANĖ- Gjykata e Tiranės dha sot masėn e sigurisė arrest shtėpie pėr Marselinda Kortocin, pronaren e agjencisė ‘Pasha Holiday’, e cila braktisi nė Egjipt pak ditė mė parė rreth 180 turistė shqiptarė, qė kishin paguar paketėn e plotė tė pushimeve.

  Pronarja e agjencisė “Pasha Holiday”, deklaroi para hetuesve se ka shpallur falimentin, ndaj pėr kėtė shkak nuk siguronte dot kthimin e turistėve nė Shqipėri.

  180 turistė shqiptarė u braktisėn nė Egjipt nga agjencia turistike “Pasha Holiday”, e cila nuk e pėrmbushi detyrimin e saj. Pėr kthimin nė vend turistėt u vetorganizuan dhe paguan biletat e avionit.
  (ma.ar/BalkanWeb)

  sa eksperience e keqe...+si terbohet njeriu kur leket e tua shperdorohen kot se koti,..+zhgenjimi per dicka shume te deshiruar....+e ndjenja e braktisjes nga shteti.....+sa dite i bie qe ndenjen ''var''???.....
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  • 2 Faqe +
  • 1
  • 2
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim