Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Google.com 14 Vjet Mė Parė Krijohej Gjigandi I Kėrkimit - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Google.com 14 Vjet Mė Parė Krijohej Gjigandi I Kėrkimit Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   kavajoti 

 • Admin
 • Grupi: Admin
 • Postime: 10.894
 • Regjistruar mė : 10-prill 04
 • Location:Italia
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 1.477
  titulli: Excellent
 • Dėrguar 27 shtator 2012 - 09:31 MD

  https://www.google.it/logos/2012/Googles_14th_Birthday-2012-2-hp.gif

  Sot ėshtė motori mė i madh i kėrkimit nė tė gjithė botėn dhe feston 14 vjetorin e lindjes. Flasim pėr Google, i cili ėshtė formuar mė 27 shtator tė vitit 1998, ndėrsa nismėtarė tė tij kanė qenė studentėt e atėhershėm tė Universitetit Stanford nė Kaliforni, Larry Page dhe Sergey Brin.
  Thuhet se domeni “gooogle.com” ėshtė regjistruar zyrtarisht mė 15 shtator, por kompania e feston ditėlindjen ēdo 27 shtator.
  Qė prej lindjes sė tij, Google ka kaluar nė disa etapa. Ai sot ofron shėrbime nė 100 gjuhė tė botės, dhe nė bazė tė llogaritjeve mbulon dy tė tretat e tregut global tė kėrkimeve nė internet.


  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim