Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj: Tirane - Kavaje - Kavaje Forumi I Qytetit Dhe Miqve Te Saj

Shko tek materiali

Faqja 1 prej 1
 • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
 • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim

Tirane - Kavaje Rruga ne kembe qe pershkronin para 100 vitesh. Vlerėso diskutimin: -----

#1 Anėtar jo nė linjė   3rror21 

 • Kavajs puro!!!
 • Yll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėlYll i vogėl
 • Grupi: Vip
 • Postime: 437
 • Regjistruar mė : 06-qershor 04
 • Gender:Male
 • Reputacioni: 17
  titulli: Good
 • Dėrguar 12 prill 2017 - 11:28 PD

  Pershendetje te gjitheve!

  Jam kurioz te di, nese ka ndonje te apasionuar te historise Kavajse, ne vecanti mbi mardheniet e saj tregtare me Tiranen.

  Kam degjuar shpesh gojedhena qe shume nga Tirana apo nga Peza vinin ne Kavaje kur ishte "dita e pazarit". Duket se ka qene tradite shkembimi i mallrave duke i transportuar nepermjet nje rruge alternative, qe nuk eshte ajo e sotmja nga Ndroqi etj.

  A njeh ndonje nga ju se cfare itineari pershkronin per te ardhur ne KJ nga Tirana dhe viceversa?

  Flm per pergjigjet dhe gjithe te mirat. ;)
  0

  Shpėrndaje kėtė diskutim:


  Faqja 1 prej 1
  • Nuk mund tė hapėsh njė diskutim tė ri
  • Nuk mund tė pėrgjigjesh nė kėtė diskutim